Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Натуральний вбивця болю знайдений в слині

Охорона здоров`я 9842 перегляди

Опубліковано - 14.11.2006 19:52 | Всі новини | Версія для друку

Якщо у опіорфіна не виявляться небезпечні побічні ефекти, у морфію з`явиться серйозний конкурент
Якщо у опіорфіна не виявляться небезпечні побічні ефекти, у морфію з`явиться серйозний конкурент
У людському тілі природним чином виробляється речовина, що полегшує біль в шість разів ефективніше за морфін.

Співробітникам Інституту Пастера (Франція) вдалося виділити із слини людину білок під назвою “опіорфін” (Opiorphin) і довести його болезаспокійливі властивості в дослідах на тваринах.

Звіт про дослідження оприлюднено в Слуханнях американської національної академії наук (PNAS - Proceedings of the National Academy of Sciences).

Під час експерименту вчені вводили опіорфін щурам, що страждали або від хронічного болю, викликаного хімічними речовинами, або від гострого болю після механічних пошкоджень. Введення нової речовини в розрахунку 1 міліграм на кілограм маси тіла повністю позбавляло тварин від болю. Аналогічного ефекту вдавалося досягти тільки після застосування більшої в 6 разів дози морфіну.

Точний механізм дії опіорфіну залишається невідомим, проте відомо, що ця речовина здатна уповільнити розпад в організмі енкефалінів – морфіноподібних нейропептидів, які контролюють реакцію центральної нервової системи на больові імпульси.

Координатор дослідницького проекту професор Катрін Ружо (Catherine Rougeot) не виключає, що подальше вивчення ролі опіорфіну в організмі людини з часом приведе до створення нового класу потужних знеболювальних препаратів.

Коментуючи для ВВС дослідження французьких колег, англійський нейробіолог Джон Вуд назвав відкриття знеболюючого білка в слині людини вельми цікавим. За словами Вуда, раніше сполуки, що уповільнюють розпад енкефалінів, були виявлені в слині корів і щурів.

Водночас, спроби створити діючі за тим же принципом ліки не мали успіху, не вдалося встановити також, чи справді ці білки беруть участь у контролі больових відчуттів в організмі ссавців. Таким чином, клінічне значення дослідження залишається непідтвердженим, вважає британський науковець.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.