Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейські союзники Януковича стали на захист Тимошенко

Світ навколо нас 4218 переглядів

Опубліковано - 9.06.2011 11:33 | Всі новини | Версія для друку

Європейські союзники Януковича стали на захист Тимошенко
Європейські союзники Януковича стали на захист Тимошенко
Європейський парламент (ЄП) 9 червня розгляне ситуацію в Україні, пов’язану з кримінальним переслідуванням лідерів української опозиції.

Погоджений проект резолюції Європарламенту містить жорстку критику і звинувачення на адресу Києва. Документ ухвалила навіть група соціал-демократів, яка досі виконувала роль головного європейського союзника і "адвоката" Партії регіонів.

Дебати з питання дотримання прав людини в Україні відбудуться у Страсбурзі ввечері. Обговорення буде сфокусовано на ситуації з переслідуванням опозиції в країні. За підсумками дискусії Європарламент повинен ухвалити резолюцію, присвячену "кримінальним справам відносно Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду", пише видання "Коммерсант-Украина".

На початку тижня фракції Європарламенту подали свої проекти резолюцій по Україні, при цьому думки найбільших політичних груп - Європейської народної партії (ЄНП) і соціал-демократів (СД) - традиційно розійшлися. ЄНП, що співпрацює з партією "Батьківщина", запропонувала критичні формулювання, а група СД, партнером якої є Партія регіонів (ПР), подала проект, що не містить критики.

За підсумками міжфракційних переговорів був погоджений компромісний документ. Його підписали фракції, які контролюють 80% голосів в Європарламенті, у тому числі ЄНП і СД.

За основу прийнято проект, написаний прибічниками Юлії Тимошенко, при цьому група СД відмовилася від більшості своїх пропозицій, добившись лише включення в преамбулу документу згадки про те, що разом з опозиціонерами українські правоохоронні органи переслідують екс-президента Леоніда Кучму і екс-спікера Верховної ради Криму, члена ПР Анатолія Гриценка.

У проекті резолюції ЄП констатується, що в Україні "не втілені в життя принципи верховенства закону при розслідуванні кримінальних справ, зокрема принцип чесного, неупередженого і незалежного судового процесу". "Європарламент стурбований ростом числа випадків вибіркового правосуддя, спрямованого проти української опозиції, а також непропорційністю заходів проти них", - говориться в документі.

За пропозицією групи "зелених" і Альянсу ліберал-демократів в текст внесли також тезу про те, що члени уряду Юлії Тимошенко не можуть бути покарані за прийняті ними колегіальні рішення.

Документ завершується вимогами на адресу влади: "Європарламент закликає українську владу скасувати обмеження на пересування відносно Юлії Тимошенко та інших ключових політичних постатей. Це рішення повинне торкатися як поїздок всередині країни, так і зарубіжних візитів". На думку авторів проекту резолюції, діючі сьогодні запобіжні заходи покликані перешкодити активній участі лідерів опозиції в політичному житті країни.

Слід зазначити, що досі група СД була лобістом позиції Партії регіонів при розгляді в Європарламенті питань, що стосуються України. Експерти вважають, що група СД була вимушена підтримати критику Києва, побоюючись іміджевих втрат соціал-демократів в Європі.

"Це дуже поганий сигнал для Партії регіонів. Ситуація в країні погіршилась настільки, що партнери ПР не вважають за можливе активно підтримувати її на європейській арені",- зазначив глава громадської експертної ради при українській частці комітету зі співпраці України та ЄС Олег Рибачук.

Нардеп-регіонал Анатолій Кінах, який 8 червня перебував у Страсбурзі і відстоював позицію влади на переговорах в ЄП, відзначив некоректність деяких претензій Європарламенту. "Ми дотримуємося принципу рівності усіх перед законом і вважаємо, що рішення про винність або невинність когось може ухвалити тільки суд", - пояснив депутат.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.