Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Податкова погрожує підприємцям, щоб не закривались?

Влада 3968 переглядів

Опубліковано - 14.06.2011 10:04 | Всі новини | Версія для друку

 Податкова погрожує підприємцям, щоб не закривались?
Податкова погрожує підприємцям, щоб не закривались?
Прем’єр Микола Азаров заявляє про зростання малого бізнесу після прийняття Податкового кодексу. Проте, окрім нього, всі помітили протилежне.

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про зростання малого та середнього бізнесу в Україні після ухвалення Податкового кодексу. Він також пообіцяв, що уряд робитиме все можливе, щоб не нашкодити підприємцям.

Між тим експерти наголошують, що підприємці нині поступово згортають свій бізнес або йдуть у тінь. Самі ж бізнесмени готуються до створення протестного підприємницького руху.

В Україні зросла кількість приватних підприємців – про це в інтерв’ю одному з телеканалів заявив голова українського уряду Микола Азаров.

Він переконаний, що після ухвалення Податкового кодексу малий та середній бізнес не закривається, а, навпаки, зростає.

Підтверджує це звітність Державної податкової служби, яка свідчить, що за перші 4 місяці цього року кількість фізичних осіб-підприємців в Україні зросла на 24 тисячі.

Маніпуляція цифрами

Однак експерт-економіст Володимир Дубровський вважає, що чиновники маніпулюють статистикою. Підприємці нині або масово згортають діяльність, або йдуть у тінь, розповідає експерт.

«У нас кількість підприємців, які працюють, різко скоротилась. Можливо, за рахунок того, що підприємства не закривають, і вони продовжують нібито висіти в повітрі. Треба дивитись на статистику тих, хто реально працює», – звертає увагу він.

«Реально працюють ті, хто здебільшого має єдиний податок і його сплачує. А кількість тих, хто сплачує єдиний податок, наскільки мені відомо, значно зменшилась», – зазначив Радіо Свобода Володимир Дубровський.

Погрози податківців

Яким чином збільшується статистика щодо кількості підприємців, Радіо Свобода розповіла жінка-бізнесмен, яка побажала залишитись неназваною. За її словами, податковий інспектор погрозами не дозволив ліквідувати її підприємство.

«Ми вирішили закритись і попрацювати в тіні або взагалі не працювати. Коли я почала закриватись, мені почали казати, щоб платила штрафні санкції через неправильно ведену книгу обліку. А за новим Податковим кодексом усім почали виписувати божевільні штрафи. Податківці почали пропонувати: мовляв, ви не закривайтесь або переходьте на схему, що у вас нема прибутку, або – тюрма», – розповіла підприємець.

Вона уточнила, що за порушення у книзі обліку їй виписали штраф розміром у мільйон гривень.

Вимоги та ультиматум підприємців

Ситуація для середнього та малого бізнесу сьогодні гірша, ніж у кризу, розповіла Радіо Свобода голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан. Її організація об’єднує понад 80 тисяч підприємців, які зараз створюють новий протестний рух із вимогами пом’якшити бізнес-середовище.

«Для бізнесу криза не була така страшна, як сьогодні. Тому що немає абсолютно в людей купівельної здатності. Немає реалізації товарів і послуг. Люди не можуть платити податки. Нам необхідні реальні реформи, необхідно реально спростити умови для бізнесу», – каже вона.

Серед основних вимог підприємців – ухвалення одного з трьох варіантів закону про спрощену систему оподаткування. Жоден із них Верховна Рада поки не розглянула навіть у першому читанні.

Крім того, за словами Оксани Продан, закон, що набув чинності 1 січня, стимулює відхід заробітних плат у тінь, тінізацію економіки. Тому бізнес вимагає зниження ставки єдиного соціального внеску та скасування єдиного соціального внеску для пенсіонерів, яке влада обіцяла зробити ще півроку тому, зазначає голова об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця».

Якщо чиновники продовжуватимуть зволікати з виконанням обіцянок, підприємці готові вдатись до протестних акцій, серед яких вони називають всеукраїнські мітинги та масову несплату податкових зборів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.