Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Наступний сонячний цикл - аномального падіння активності зірки

У світі науки 5895 переглядів

Опубліковано - 16.06.2011 09:28 | Всі новини | Версія для друку

Наступний сонячний цикл - аномального падіння активності зірки
Наступний сонячний цикл - аномального падіння активності зірки
Кілька груп астрономів, що вивчають Сонце, заявили, що найближчий 11-річний цикл активності буде аномально слабким, якщо він взагалі почнеться.

Свої міркування вчені представили на зустрічі відділу з вивчення активності Сонця Американського астрономічного товариства, яка пройшла в університеті штату Нью-Мексико в місті Лас-Крусес.

Спостереження за Сонцем протягом останніх кількох сотень років показують, що активність світила змінюється від максимуму до мінімуму з періодом приблизно в 11 років. Фахівці, спираючись на існуючі моделі, які пояснюють "роботу" Сонця, можуть передбачати, як приблизно буде протікати наступний цикл.

Автори першого з представлених досліджень вивчали рух потоків плазми всередині Сонця у напрямку зі сходу на захід. Переміщення плазми - іонізованого газу - призводить до зміни характеристик магнітного поля Сонця, яке і "відповідає" за появу плям.

У ході спостережень вчені не виявили характерних змін в потоках плазми, які могли б вказувати на початок наступного - 25-го - циклу сонячної активності. Згідно з прогнозами дослідників, новий цикл буде дуже слабким (якщо він взагалі буде), а його початок затримається до 2021 або 2022 року.

Інший колектив фахівців протягом 13 років спостерігав динаміку появи і характеристики сонячних плям. Протягом 23-го і 24-го циклів інтенсивність магнітного поля, яке призводить до утворення плям, безперервно падала. Як відзначають автори, якщо цей показник впаде нижче певного порогового значення, то новий цикл активності може не розпочатися.

Третій колектив вчених спостерігав сонячну корону - зовнішню і саму гарячу частину Сонця. Перші ознаки нового циклу активності звичайно спостерігаються на широті близько 70 градусів і поступово зміщуються до екватора. Магнітне поле нового циклу зрушує "залишки" попереднього циклу до полюсів - приблизно до широти 85 градусів. Однак зараз астрономи не бачать цього процесу, і існуючі моделі не можуть дати однозначного прогнозу щодо подальших змін в активності Сонця.

Нинішній - 24-й - цикл активності Сонця також був незвичайним. Його початок затримався на кілька місяців по порівняння з складеним вченими "розкладом", а інтенсивність магнітного поля наростала повільніше, ніж передбачали моделі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.