Окрім пенсійного, влада розпочала медичний експеримент |
Дане рішення підтримали 245 депутатів.
Проект пропонує структурно-організаційне та фінансово-економічне розмежування закладів охорони здоров'я за видами надання медичної допомоги (первинної, вторинної, третинної і екстреної) шляхом створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, спеціалізованих за профілем та інтенсивністю медичних установ, як складових госпітальних округів та високоспеціалізованих закладів охорони здоров'я або центрів з надання третинної медичної допомоги.
Документ також передбачає застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі, що дозволить спрямувати бюджетні кошти за видами медичної допомоги з бюджетів відповідних рівнів, а також ввести договори на медичне обслуговування.
Крім того, Верховна Рада прийняла за основу проект закону про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо вдосконалення надання медичної допомоги. Це рішення підтримали 306 депутатів.
Законопроект пропонує визначити зміст понять "здоров'я", "установа охорони здоров'я", "медична допомога", "медичне обслуговування", "пацієнт", а також систему стандартів у сфері охорони здоров'я, складовими якої є державні соціальні нормативи та галузеві стандарти.
При цьому передбачається, що державні соціальні нормативи у сфері охорони здоров'я встановлюються відповідно до Закону Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії, а галузеві стандарти у сфері охорони здоров'я (зокрема, стандарт медичної допомоги (медичний стандарт), клінічний протокол, табель матеріально- технічного оснащення, лікарський формуляр) розробляються і затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.
Документ містить також положення, згідно з яким медична допомога має надаватися безкоштовно за рахунок бюджетних коштів установами охорони здоров'я та лікарями, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці, з якими укладені договори про надання такої допомоги. Згідно із законопроектом, особливості укладення договорів про надання безкоштовної медичної допомоги повинні визначатися окремим законом.
Законопроектом пропонується також розмежування медичної допомоги за видами: екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована).