Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Землі загрожує новий малий льодовиковий період через падіння сонячної активності

У світі науки 5850 переглядів

Опубліковано - 17.06.2011 12:09 | Всі новини | Версія для друку

Землі загрожує новий малий льодовиковий період через падіння сонячної активності
Землі загрожує новий малий льодовиковий період через падіння сонячної активності
Сонячна активність в наступні 20-30 років може різко знизитися, що може призвести до повторення так званого "маундерівського мінімуму" - найтривалішого падіння сонячної активності з 1645 до 1715 рік, з яким зв’язують "малий льодовиковий період" в Європі.

Три наукові групи, що представили результати своїх досліджень сонячної корони, його поверхні і внутрішньої структури на конференції астрономів-геліофізик в університеті штату Нью-Мексіко в місті Лас Крусес, дійшли до висновку, що наступний, 25-й, цикл сонячної активності може бути значно ослаблений, або взагалі буде пропущений.

Вони наголосили, що однаковий прогноз дали три принципово різні підходи до дослідження Сонця.

Останні 400 років спостережень за Сонцем свідчать про те, що воно переживає періоди зростання, що чергуються, і зниження активності, які змінюють один одного з періодом приблизно в 11 років.

В період зростання активності на Сонці значно частіше відбуваються спалахи, з'являються "корональні дірки" - області з підвищеною швидкістю сонячного вітру - і викиди плазми, які стають причиною магнітних бурь на Землі.

Головним показником рівня активності служить кількість сонячних плям - порівняно темних і холодних областей, які утворюються там, де на "поверхню" зірки виходять "трубки" дуже могутнього магнітного поля. Плями з'являються частіше при максимумах активності, і значно рідше - при "спокійному" Сонці.

Новий цикл супроводжується зміною полярності сонячного магнітного поля.

Попередній 23-й сонячний цикл (їх нумерацію почала в 1750-му році Цюріхська обсерваторія) відрізнявся рекорд глибоким мінімумом. Число днів без плям стало найбільшим з початку 19-го століття. При цьому підйом активності в новому 24-му циклі був дуже "пологим", зростання сонячної активності, за оцінками науковців, відставало від "графіка" десь на три роки.

Науковці, які вивчали динаміку змін магнітного поля Сонця, виявили, що ознаки, які зазвичай указують на початок зародження плям нового циклу, відсутні або слабо виражені. На думку дослідників, наступний цикл сонячної активності або "затримається" до 2022 року, або ж його просто не буде.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.