Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кремлівські апетити зростають: дешевий газ в обмін на “Нафтогаз”

Газоват 4971 перегляд

Опубліковано - 22.06.2011 10:48 | Всі новини | Версія для друку

Кремлівські апетити зростають: дешевий газ в обмін на “Нафтогаз”
Кремлівські апетити зростають: дешевий газ в обмін на “Нафтогаз”
На чергових переговорах про умови постачань газу Росія запропонувала продавати Україні паливо за європейською ціною, але зі знижкою у 40%. Натомість "Газпром" вимагає створення СП з "Нафтогазом".

В іншому випадку вже до кінця року ціна газу для української промисловості може піднятися до 400 доларів за тисячу кубометрів. А об'єм транзиту вже наступного року знизиться на 10 млрд кубометрів, що загрожує НАК значними втратами, говорять експерти, пише Комерсант Україна.

Учора, 21 червня, відбулися переговори делегацій НАК "Нафтогаз України" і "Газпрому", розповіли джерела в українському Міненерго і російській монополії. За словами високопоставленого джерела в Міненерго, російська сторона повідомила, що внутрішня ціна для українських підприємств може бути знижена у разі злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" або створення двостороннього СП на базі української газотранспортної системи (ГТС).

"За умови створення СП ціна розраховуватиметься по формулі: експортна вартість мінус вартість транзиту і експортне мито. Це означає, що ціни для українських підприємств будуть на 40% нижче, ніж для європейських",- пояснило джерело в Міненерго.

Як повідомлялося, вчора, 21 червня, голова правління НАК "Нафтогазу України" Євген Бакулін заявив, що українська газова компанія і "Газпром" розпочали створення спільного підприємства з розробки шельфу Чорного моря.

Нагадаємо, що 7 червня, прем'єр-міністр Микола Азаров у черговий раз безуспішно спробував домовитися з керівництвом Росії про зниження ціни на газ. У відповідь російський прем'єр Володимир Путін нагадав про підписаний контракт і заявив, що газ подешевшає лише у разі вступу України в Митний союз.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є 220-300 дол. за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі складає 350 дол., то у нас вона має бути близько 220-300 дол.", - сказав він.

Зі свого боку міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Міністр пропонує переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.