Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Світовий океан на межі катастрофи

Довкілля 12145 переглядів

Опубліковано - 22.06.2011 13:14 | Всі новини | Версія для друку

Світовий океан на межі катастрофи
Світовий океан на межі катастрофи
Міжнародна група океанологів заявляє, що на сьогоднішній день світові океани переживають безпрецедентну втрату видів їх мешканців, яку можна порівняти з масовими вимираннями доісторичних часів.

Про це пише The Independent, посилаючись на доповідь учених.

"У морях відбувається виродження набагато швидше, ніж хтось очікував, через накопичувальний ефект низки серйозних окремих потрясінь, від потепління клімату і окислення морських вод до масштабних хімічних забруднень і браконьєрства", - зазначає автор статті Майкл Маккарті.

Як говориться в доповіді комісії вчених, зібраних в Оксфорді цього року Міжнародною програмою оцінки стану світового океану та Міжнародним союзом охорони природи, усі ці чинники разом узяті загрожують морському середовищу катастрофою, яка не мала прецедентів протягом історії людства.

За даними вчених, потенційне вимирання видів, від великих риб до крихітних коралів, можна порівняти із п'ятьма великими вимираннями відомими геології, під час яких зникла велика кількість особин, з Ордовиксько-силурійського вимирання 450 млн років тому до Мел-палеогенового вимирання близько 65 млн років тому, яке стерло з лиця землі динозаврів. Найгірше з них, Пермське вимирання, 251 млн років тому, призвело до загибелі 70% видів на суші і 96% - у море.

"Висновки шокують, - зазначив доктор Алекс Роджерс, професор консервативної біології в Оксфордському університеті та науковий директор IPSO. - З огляду на накопичувальний ефект шкоди, що завдається людством океану, наслідки можуть виявитися набагато гіршими, ніж ті, які ми враховували".

Нагадаємо, що раніше вчений Ентоні Барноскі з університету штату Каліфорнія в Берклі заявив, що швидке зникнення багатьох видів ссавців сьогодні може бути ознакою наближення масового вимирання ссавців Землі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.