Україну звинуватили в обміні викраденого палестинця на угоди з Ізраїлем |
Про це йдеться у її позові до президента України, який вона подала до Вищого адмінсуду.
"Поведінка владних органів України протягом чотиримісячного періоду з моменту викрадення мого чоловіка до Ізраїлю породила твердження, які неодноразово озвучувалися на різних рівнях, про причетність до цього викрадення спецслужб України і її правоохоронних органів", - заявляє Вероніка у позові.
За її словами, вона має інформацію, що за своє сприяння у викраденні Абу-Сісі Україна отримала від Ізраїлю солідну винагороду у вигляді підписаних між двома державами двосторонніх комерційних угод, істотного просування на шляху до угоди про зону вільної торгівлі (якнайшвидшого підписання якої так прагне офіційний Київ), а також у вигляді допомоги у лобіюванні інтересів України, що стосуються її відносин із США.
Дружина палестинця нагадала також, що колишній голова СБУ Валентин Наливайченко свого часу заявляв, що "в Україні є постійний представник ізраїльських спецслужб, із яким регулярно зустрічаються працівники СБУ".
Екс-глава СБУ стверджував, крім того, що у спецслужб України та Ізраїлю є спільні розробки, йде постійний обмін інформацією, результатом чого став дозвіл уряду України залучати іноземні спецслужби для проведення антитерористичних операцій, зазначила Вероніка.
Нагадаємо, Абу-Сісі є заступником гендиректора єдиної в Секторі Газа електростанції. Він пропав з потяга Харків-Київ в ніч з 18 на 19 лютого цього року. Пізніше він опинився у тюрмі Ізраїля.
Як заявив сам палестинцеь, троє чоловіків викрали його з потяга, і вже в Києві передали його Моссаду. Водночас свідок, який їхав у тому ж самому купе із Абу-Сісі, стверджував, що один з викрадачів мав посвідчення співробітника СБУ.
В Ізраїлі Абу-Сісі звинувачують у роботі на терористичну організацію ХАМАС та інших злочинах, направлених проти безпеки Ізраїлю.
Нагадаємо, нещодавно адвокат Абу-Сісі Таль Ліной повідомив, що має намір подати позов від імені підзахисного проти МВС України, СБУ, Держприкордонслужби та Генеральної прокуратури, а також, можливо, і проти МЗС.