Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено фотокамеру, що дозволяє коригувати фокус вже після зйомок: нечітких знімків більше не буде

Технології 7482 перегляди

Опубліковано - 23.06.2011 18:52 | Всі новини | Версія для друку

31-річний Рен Нг (Ren Ng) впевнений, що його фотокамера зробить справжній переворот в фотографії
31-річний Рен Нг (Ren Ng) впевнений, що його фотокамера зробить справжній переворот в фотографії
Стартап з Кремнієвої долини, компанія Lytro, випустила фотокамеру, яка повинна зробити якщо не революцію, то вже точно переворот в області непрофесійної фотографії і назавжди закрити тему головного “косяка” всіх фотографів-аматорів - коли знято начебто добре, але без фокусу і мутно.

Нова фотокамера дозволяє скорегувати фокус вже після того, як знімок зроблений.

Під час перегляду фотографій з камери Lytro на комп'ютері можна легко перемикати фокус з заднього на середній або на передній план одним кліком.

Камера Lytro захоплює набагато більше світла під різними кутами, ніж звичайні фотоапарати. Це було досягнуто за допомогою спеціального сенсора - матриці мікролінз, чий принцип роботи еквівалентний використанню одночасно безлічі лінз, втиснутих в корпус одного фотоапарата, повідомляє "Руформатор".

Засновник і очільник Lytro, 31-річний Рен Нг (Ren Ng), виклав концепцію своєї технології на захисті кандидатської дисертації в Стенфордському університеті в 2006 році, відзначає The New York Times.

У тому ж році його робота виграла всесвітній конкурс на кращу докторську дисертацію в галузі комп'ютерних наук, яку провела Асоціація обчислювальної техніки (ACM). З тих пір доктор Нг намагається втілити свою ідею в реальний продукт і вивести його на ринок.

На проект уже пішло близько 50 млн. доларів. З самого початку вчений мріяв втиснути в один корпус 100 цифрових камер, і йому це, схоже, вдалося. Інвестори Lytro називають винахід проривом у фотографії.

По ідеї це повинно виливатися у величезні розміри файлів, проте засновник компанії стверджує, що файли будуть “важити” приблизно стільки ж, скільки середня цифрова фотографія. Вся обробка проводитиметься центральним процесором камери. А так як камера обладнана надто чутливими світловими сенсорами, то можна знімати в затемнених місцях навіть без спалаху.

Ціна камери поки не розголошується, але доктор Нг запевняє, що вона буде порівнянна з нинішніми моделями на ринку. Якщо кінцевий результат на пристроях виявиться таким же, як і на демонстраційних кадрах, $40-мільярдна індустрія фотокамер може відчутно похитнутися.

Щоб зрозуміти, як працює Lytro, треба клацнути мишкою (один раз) по тій частині фотографії, на яку ви хочете навести фокус. Подвійне клацання збільшує зображення.






Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.