Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Життя в місті впливає на мозок. Не з кращої сторони...

Охорона здоров`я 10648 переглядів

Опубліковано - 24.06.2011 03:26 | Всі новини | Версія для друку

Життя в місті впливає на мозок. Не з кращої сторони...
Життя в місті впливає на мозок. Не з кращої сторони...
Мозок людей, які живуть у містах, працює інакше, ніж у жителів сільської місцевості, — повідомляє The Guardian. У тих, хто народився і виріс у місті, у два рази вищий ризик виникнення шизофренії.

«Вчені виявили, що в момент стресу у городян стають гіперактивними дві ділянки мозку, що беруть участь у регуляції емоцій і тривожності. Вчені стверджують, що ця відмінність міських жителів може бути винною у збільшенні числа проблем із психічним здоров'ям у міських районах», — відзначає газета.

Під час попередніх досліджень було встановлено, що ймовірність виникнення тривожних розладів у городян вище на 21%, а перепадів настрою — на 39%. У тих, хто народився і виріс у місті, у два рази вищий ризик виникнення шизофренії.

«В ході нового дослідження професор Андреас Майєр-Лінденберг з Гейдельберзького університету у Німеччині здійснював сканування мозку більше 50 здорових добровольців (жителів сільської місцевості і великих міст) у той час, коли ті вирішували складні арифметичні задачі. Ці експерименти були націлені на те, щоб змусити піддослідних відчути занепокоєння за те, як вони виконують завдання», — інформує видання.

Результати, про які повідомляє журнал Nature, показали, що у стресових ситуаціях мигдалеподібна залоза учасників, зараз живуть у містах, проявляла надмірну активність. Як пояснив А.Мейер-Лінденберг, ця «залоза є датчиком небезпеки для мозку і тому пов'язана з тривогою і депресією». В учасників, які народилися в містах, гіперактивність виявляла інша ділянка мозку, яка називається поясна кора.

«За прогнозами, до 2050 року в містах будуть проживати 70% людей», — пише The Guardian, при цьому урбанізація асоціюється з «підвищеним ризиком хронічних розладів, більш вимогливим і стресовим соціальним середовищем і більш істотною соціальною нерівністю».

За словами А.Майер-Лінденберга, виявлення чинників міського життя, які викликають стрес, є наступним кроком у спробі зрозуміти вплив міського життя на психічне здоров'я. Такими факторами можуть бути соціальний поділ, шумовий фон і переповненість. У майбутньому ці дослідження може бути використано для складання рекомендацій для міського планування, вважає він.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.