Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Продаж сільськогосподарських земель може обернутися хаосом

Економіка 5355 переглядів

Опубліковано - 12.07.2011 12:56 | Всі новини | Версія для друку

Продаж сільськогосподарських земель може обернутися хаосом
Продаж сільськогосподарських земель може обернутися хаосом
Першим питанням, який стоятиме на порядку денному Верховної Ради після літніх канікул, стане проект закону про ринок землі. Однак на практиці вільний продаж сільськогосподарських земель може перерости у хаос.

Перший крок до вільного продажу сільськогосподарських земель законодавці зробили ще перед канікулами – ухвалено закон про земельний кадастр.

Цей закон має зробити абсолютно прозорою інформацію про землі. Кожен громадянин зможе, наприклад, за допомогою інтернету дізнатися: хто власник земельної ділянки, яка ії площа або хто орендує, скільки років. Сьогодні цією інформацією володіють тільки чиновники та надають її не усім, зазначають у харківській організації «Спілка землевпорядників».

Земельний хаос. Приклад Харківщини

Після скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, як очікується, вже на початку 2012 року чимало землевласників вийде на ринок з пропозицією про продаж ділянок. Зокрема, у Харківській області у володінні громадян перебувають майже два мільйони гектарів. Експерти вважають, що бюрократична машина не готова до формування ринку землі, а потенційним покупцям слід бути обережними.

Максимум п’ятьом з двадцяти людей, що відстояли чергу у ночі біля управління земельних ресурсів, вдається здати документи на оформлення землі. Та потім, замість прописаних у законі 5-10 днів, «місяцями, а частіше роками» доводиться очікувати спочатку на передачу документів у кадастровий центр, а потім на отримання бажаного держакту на землю.

«У нас, наприклад, два колишні радгоспи, це 400 чоловік, і досі не мають держактів»,- каже голова обласної громадської організації «Спілка землевпорядників» Роман Леонов. За його словами, навряд чи ситуація в офіційних інстанціях зміниться до січня 2012 року.

Наявність держакту - ще не гарантія

Майже усі держакти, що були видані до 2003 року, не зафіксовані у земельному кадастрі.

Як розповідає Ігор Балака, голова комітету з питань нерухомості, інвестицій та розвитку Європейської бізнес асоціації, «є багато випадків, коли під час продажу з’ясовується, що земельна ділянка вже належить комусь із сусіднього села ще з 90-их років. Або оформлення договору оренди зупиняє рішення суду, тому що на цю землю є держакт».

На думку Балаки, відсутність єдиного реєстру та бюрократичний безлад на користь спекулянтам, які попри мораторій і не припиняли скуповувати землю за різними «прихованими схемами».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.