Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Папуги дають своїм пташенятам імена, які використовують усе життя

У світі науки 6444 перегляди

Опубліковано - 15.07.2011 00:29 | Всі новини | Версія для друку

Папуги дають своїм пташенятам імена, які використовують усе життя
Папуги дають своїм пташенятам імена, які використовують усе життя
Вчені встановили, що папуги-батьки дають своїм пташенятам унікальні імена, які потім використовують усе життя, пише портал ScienceNOW.

Експеримент проводився за допомогою зеленохвостих горобиних папужок Forpus passerinus, що гніздяться в опорах огорожі у Венесуелі. 1987 року вчені помістили в порожнисті стовпи штучні гнізда, обладнані великою кількістю відео- й аудіоапаратури. У дикій природі F. passerinus зазвичай мешкають дуже високо у порожніх стовбурах дерев, тому незвичайна венесуельська колонія папужок є частим предметом дослідження.

Науковці поспостерігали, що папуги видають багато звуків і можуть так само, як люди, вивчати їхні нові поєднання протягом усього життя. Тому ці птахи є зручним об'єктом для вивчення мови. Автори нової роботи спостерігали за 20 парами папужок, у яких вилупилися пташенята. Дослідникам було відомо, що птахи відгукуються на певну комбінацію звуків, унікальну для кожного папужки - своєрідний аналог імені.

У 12 парах вчені перемішали кладки, і врешті пташенят виховували не їхні біологічні батьки. Решта 8 пар були контрольними. Ідея вчених полягала в тому, що, коли унікальна комбінація звуків має перш за все генетичну природу, то імена папужок будуть нагадувати звуки, що видаються їхніми біологічними батьками, незалежно від того, виховували вони своїх пташенят чи ні. Якщо ж імена пташенятам дають дорослі, що виховують їх, то вони не будуть схожі на крики біологічних батьків.

Виявилося, що комбінація звуків, з якою себе ідентифікували пташенята, була злегка зміненою комбінацією, яку часто використовували птахи, котрі виховували новонароджених F. passerinus. Тобто саме мова опікунів служила матрицею для вибору пташенятами свого імені, незалежно від того, були "опікуни" справжніми батьками чи ні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.