Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені з’ясували, яким чином людина “покидає своє тіло”

У світі науки 5320 переглядів

Опубліковано - 15.07.2011 17:24 | Всі новини | Версія для друку

Учені з’ясували, яким чином людина “покидає своє тіло”
Учені з’ясували, яким чином людина “покидає своє тіло”
Вчені з’ясували, чому деякі люди переживають галюцинації, пов’язані з покиданням своєї фізичної оболонки - “виходити з себе” їх змушує особлива частка мозку.

Галюцинації і сни, в яких люди переживають вихід з власного фізичного тіла, прийнято пов'язувати з порушеннями психіки. Феномен цей вивчений мало, проте відомо, що такі переживання можуть бути викликані душевними травмами, зневодненням, прийомом психоделіків. Як показує медична практика, трапляються ці галюцинації в різний час життя і у цілком здорових людей.

Британські вчені вирішили зрозуміти, що відбувається в голові здорових людей, знайомих з такими переживаннями. За даними психологів, приблизно кожна десята здорова людина коли-небудь у житті відчувала те, що психологи називають "досвідом поза тілом" (Out-of-body experience - OBE).

Вчені встановили, однак, що в студентському середовищі цей показник коливається від 20 до 25%.

"Схоже, всіх нас можна розділити за рівнем того, наскільки нестабільна й нестійка робота нашої скроневої частки, і тому деякі люди більш чутливі до таких переживань", - пояснив автор дослідження Джейсон Брейтуейт з Бірмінгемського університету (University of Birmingham).

Скронева частка є частиною кори головного мозку, що відповідає за вищу нервову діяльність людини. Вона відповідає за інтерпретацію сигналів, що надходять від органів почуттів та іншої інформації, що виходить від тіла, і співвідносить її з "картою тіла".

Це дозволяє людині завжди відчувати себе всередині її фізичної оболонки. Якщо ця інтерпретація порушується, людина може відчувати себе на час покинув своє тіло.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.