Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У пошуках нових ліків, у лабораторіях Британії таємно схрещували людей і тварин

У світі науки 5335 переглядів

Опубліковано - 26.07.2011 12:42 | Всі новини | Версія для друку

У пошуках нових ліків, у лабораторіях Британії таємно схрещували людей і тварин
У пошуках нових ліків, у лабораторіях Британії таємно схрещували людей і тварин
У пошуках засобів від невиліковних захворювань британські вчені протягом останніх трьох років таємно виростили 155 ембріонів, які мають змішаний генетичний матеріал - від тварин і людей.

Інформація про досліди стала відома в результаті запиту, оформленого незалежним парламентарієм лордом Елтоном, пише The Daily Mail.

З'ясувалося, що після набуття чинності Закону про людське запліднення та ембріологію (2008) трьом лабораторіям - у лондонському Кінгс-коледжі, Університеті Ньюкасла і Уорікському університеті - були надані ліцензії на здійснення дослідницької діяльності подібного роду.

За словами дослідників, це дає можливість отримувати ембріональні стовбурові клітини, які можна використовувати для боротьби з низкою серйозних захворювань, які поки що не піддаються лікуванню.

Повідомляється, що зараз створення гібридів призупинено через відсутність фінансування, проте вчені сподіваються продовжити експерименти в майбутньому.

Лорд Елтон є переконаним супротивником створення тварино-людських гібридів і вимагає заборонити таку практику "з принципових міркувань". Апеляції вчених до високої мети створення ліків він називає "емоційним шантажем".

Його підтримала і активістка групи Comment on Reproductive Ethics, яка виступає проти абортів, Джозефін Квінтавалль. Вона висловила незадоволеність тим, що робота зі створення гібридів велася в атмосфері секретності: "Якщо вони пишаються тим, що роблять, чому нам доводиться звертатися із депутатським запитом, щоб про це стало відомо?".

Нещодавно в Британії група провідних учених виступила з вимогою законодавчо заборонити передачу тваринам властивостей людини, "наприклад, за допомогою введення людських стовбурових клітин в мозок приматів".

Що стосується гібридів, про які йшлося вище, то вони активістів не турбують, оскільки, за законом, повинні знищуватися в двотижневому віці.

"Мета проведення таких експериментів полягає в тому, щоб більше дізнатися про ранні стадії розвитку людини і розробити способи лікування серйозних захворювань. Як учений, я думаю, що продовження таких досліджень відповідає моральному імперативу", - заявив професор Робін Лавелл-Бедж із Національного інституту медичних досліджень при британській Раді з медичних досліджень.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.