![]() |
Активісти з с. Удачне Донецької області з конфіскованими колосками біля сільради. 1932 р. |
Виступаючи на мітингу, голова Донецької міської ради Олександр Лук’янченко, голова Донецької міської громадської організації "Донецький меморіал" Олександр Букалов, представники громадськості ще раз відзначили, що голодомор і політичні репресії були одним з найстрашніших злочинів проти людства ХХ сторіччяї. Винищувалося коріння українського народу, ламався генетичний хребет української нації. Зникали цілі села та хутори – етнічний ґрунт, життєдайне джерело нашого народу.
Хвилиною Мовчання усі присутні віддали данину пам’яті тим, чиє життя обірвалося у страшні 1932 – 33 роки, повідомляє прес-служба Донецької обладміністрації.
Протопресвітер Української Греко-католицької церкви отець Василь провів панихиду і учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника «Жертвам голодомору та політичних репресій».
„Ми не маємо права забути про свої втрати на шляху до свободи і незалежності. Про це не можна забувати для того, щоб такого більше не скоїлось. І це – святий обов’язок кожного, хто живе сьогодні, всіх, хто куватиме славну історію нашої держави далі, - наголосив Володимир Логвиненко, - Я запрошую усіх мешканців Донецької області в День пам’яті, під час проведення мітингу-реквієму 25 листопада о 15:45 у Донецьку, біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, на кілька хвилин залишити усі свої справи і запалити свічку - на знак пам’яті про тих, хто загинув страшною смертю у 1932-33 роках, та вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання”.