Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA запустило дослідницьку місію на Юпітер

У світі науки 4514 переглядів

Опубліковано - 6.08.2011 20:20 | Всі новини | Версія для друку

NASA запустило дослідницьку місію на Юпітер
NASA запустило дослідницьку місію на Юпітер
5 серпня з космодрому на мисі Канаверал у США стартувала ракета-носій, яка вивела на орбіту міжпланетну станцію Juno ("Юнона") для вивчення Юпітера.

Через технічні неполадки в обладнанні на стартовому майданчику запуск ракети-носія Atlas V з дослідницьким зондом відбувся на 50 хвилин пізніше запланованого терміну.

"Юнона", запущена в рамках місії NASA, має вийти на орбіту газового гіганта в серпні 2016 року. Протягом року станція вивчатиме магнітне поле планети та її місяця.

Крім цього, апарат завдяки полярній орбіті зможе вивчити полярні сяйва планети - найсильніші в Сонячній системі.

Зібрана інформація повинна допомогти вченим дослідити атмосферу Юпітера і краще зрозуміти процеси його формування, а також перевірити гіпотезу про наявність у нього твердого ядра. В цілому "Юнона" здійснить 33 витка навколо планети.

Нинішня місія стане дев'ятою за рахунком, відправленою NASA до Юпітера. Її вартість становить близько 1,1 мільярда доларів.

Juno - друга місія програми New Frontiers, першим проектом якої став зонд New Horizons, що летить зараз до Плутона.

Станція Juno важить трохи більше 3,6 тонни, близько половини її припадає на паливо, яке несе з собою апарат. На шляху до Юпітера зонд не буде "впадати в сплячку", оскільки йому доведеться виконати низку маневрів з коректування орбіти. У 2013 році зонд повернеться до Землі, щоб застосувати її тяжіння для "розгону" до Юпітера.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.