Комета, що прямує до Землі, викидає небезпечну для життя кислоту |
Міхал Драхус з університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі та його колеги 30 липня проводили спостереження комети Єленіна на 15-метровому телескопі Джеймса Кларка Максвела (JCMT), розташованому на горі Мауна-Кеа на Гавайських островах. Комета в той момент знаходилася на відстані 1,07 астрономічних одиниць від Сонця .
Згідно з розрахунками вчених, комета викидає близько 1,5 на 10 в 25-й ступеня молекул синильної кислоти в секунду або 673 грама в секунду - це приблизно відповідає рівню "виробництва" цієї речовини, восени 2010 року виміряному для іншої комети - Хартлі-2.
Синильна кислота, або ціановодорода - безбарвна рідина із запахом мигдалю, яка легко переходить в газоподібний стан, відома як отруйний газ, що викликає кисневе голодування, в астрономії вважається одним з найбільш легко спостережуваних з'єднань, яке входить до складу кометної речовини.
Згідно з розрахунками, комета Єленіна 16 жовтня 2011 наблизиться до Землі на мінімальну відстань - 34,9 мільйона кілометрів (0,23 астрономічної одиниці).
Нагадаємо, комета Єленіна C/2010 X1 (Elenin) спровокувала в Інтернеті спалах масової істерії. Блогери поширюють чутки про гігантські космічні кораблі, приховані за цією кометою, а її наближення до Землі обіцяє глобальну катастрофу через зміну полюсів.