Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американський марсохід дістався величезного кратера Індевор

У світі науки 5119 переглядів

Опубліковано - 12.08.2011 19:41 | Всі новини | Версія для друку

Американський марсохід дістався величезного кратера Індевор
Американський марсохід дістався величезного кратера Індевор
Після декількох років подорожі марсохід Opportunity дістався величезного кратера Індевор, вивчена якого називають найбільш цікавою науковою метою в історії дослідження Марсу.

Кратер Індевор (Endeavour) у 25 разів більше будь-якого кратера, що бачив Opportunity за 90 місяців свого перебування на Марсі. Рішення про те, що слід дістатися до нього, вчені ухвалили восени 2008 року, коли робот залишив кратер Вікторія. Тоді апарат і Індевор поділяли 12 кілометрів.

Це дуже великий шлях для такого крихітного і неспішного пристрою, що працює в рамках місії Mars exploration rover. Але з урахуванням того, що в подорожі марсохід не раз відхилявся убік для дослідження цікавих деталей, загальна відстань, пройдена від Вікторії до Індевора, становила 21 км.

І ось перехід позаду. У Індеворі вчені сподіваються побачити найстаріші геологічні породи та поклади, які тільки могли попастися на Марсі марсоходу Opportunity і його близнюку Spirit (півтора роки тому припинив свою роботу).

Світлі породи схожі на ті скелі, що Opportunity вивчав і раніше, але темні, мабуть, є щось новеньке. Це ще належить перевірити. Область ближче до марсоходу покрита кульками діаметром міліметрів по 5-10. Такі сфери, багаті залізом, зустрічалися апарату і раніше, і названі вони були "чорницями".

Учені розраховують завдяки кратеру Індевор отримати нові дані про далеке минуле Марса, судячи з останніх відкриттів (на кшталт глин), більш теплого і вологого, ніж нинішній клімат.

Раніше вчені США оголосили, що їм вдалося виявити на Марсі свідоцтва існування струмків рідкої солоної води. У рамках дослідження вивчалися незвичайні темні смуги на схилах пагорбів, які з'являються в літні місяці. Ці струмки були виявлені в 20 різних регіонах Червоної планети.

Нагадаємо, що новини про існування на Марсі води з'являються регулярно. Так, наприклад, дослідники виявили, що воду від спектрометрів орбітальних апаратів може приховувати іржа. У свою чергу перший наявність води на Червоній планеті підтвердив зонд "Фенікс", якому вдалося в серпні 2008 року отримати воду з грунту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.