Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені створили куленепробивну шкіру

У світі науки 4914 переглядів

Опубліковано - 17.08.2011 15:08 | Всі новини | Версія для друку

Учені створили куленепробивну шкіру
Учені створили куленепробивну шкіру
У Нідерландах вчені розробили і протестували куленепробивну шкіру. Випробування пройшли вдало.

З молока виведеної ученими породи кіз вони синтезували особливий матеріал, який здатний стати в десять разів міцніше сталі. Він містить той же вид протеїну, що і павуки-шовкопряди. Отримана з козячого молока "павутина" може бути вживлена ​​в людську шкіру.

Новий матеріал уже пройшов випробування. Метою роботи була заміна кератину, що міститься в шкірі, на надміцний шовк, створений вченими.

Спочатку навколо зразка штучної шкіри нарощується живої шкірний покрив, на що йде близько п'яти тижнів. А потім в отриманий матеріал випускають кулю.

Незважаючи на те, що отримані в ході експерименту результати далекі від досконалості, все-таки можна вже сказати, що проект робить наукову фантастику – реальністю, переконані творці шкіри

Шовк здавна використовувався у військовій справі. Ще Чингісхан за легендою велів своїм вершникам носити шовкові жилети: адже стріла, що встромився в шовк, не ламається - а значить, може бути використана знову.

"Уявіть, жилет з нашого шовку, здатний уловлювати кулі - сучасний аналог стріл часів Чингісхана. А тепер зробимо ще один крок вперед: навіщо обмежувати себе лише пошиттям жилета, давайте краще замінимо кератин (протеїн, який відповідає за жорсткість людської шкіри) на протеїн, що міститься в шовку. Це можливо в разі додавання генів, які виробляють такий шовк, в геном людини : тоді ми отримуємо, по суті, куленепробивний людський організм", - стверджує керівниця проекту Джаліла Ессаіді.

Поки ж куленепробивні люди існують лише в науковій фантастиці. Якщо розробки вчених втіляться в реальність, кулі будуть грузнути в таких людях, як бджоли в павутині, стверджує Ессаіді.

Раніше вчені з Мак-Мастерського університету в Канаді розробили метод отримання клітин людської крові шляхом прямого перепрограмування клітин шкіри.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.