Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Українське село живе, як за часів інквізиції

Добробут 4559 переглядів

Опубліковано - 18.08.2011 15:03 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Українське село живе, як за часів інквізиції
Україна для людей. Українське село живе, як за часів інквізиції
Українські жінки в селі живуть як в Середньовіччі.

Соціологічні дані свідчать про деградацію, депопуляцію українського села, та надзвичайно складне фізичне, матеріальне, соціальне та культурне становище сучасних українських селянок.

На цьому наголосила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Ірина Ключковська.

За статистикою, з 29 тис. сільських поселень в країні 9 тис. є такі, що занепадають і вмирають. Рівень народжуваності в останнє десятиліття скоротився з 13,7 на 1 тис. населення до 9,4, а рівень смертності зріс з 14,4 до 20,5.

У квітні 2011 Інститут Горшеніна повідомив, що 29% опитаних селян вважають, що їх села розвиваються, 36% - зупинилися у розвитку, 24% - деградують. Найбільше селян турбують зростання цін – 78,6%, 53% - зростання цін на газ і електрику, близько 50% - низький рівень доходів, 26% - дорожнеча ліків і медичних послуг.

За таких важких соціально-економічних обставин українські селянки непосильно трудяться. За дослідженням, проведеним Катериною Якубою 15 років тому, українська селянка витрачає на роботу 15 год. 24 хвилини на добу. Якщо вона доярка, то фізичне навантаження становить 1 тонну на добу, свинарка – 2,5 тонн на добру, а на збиранні зерна доводиться за день перетягувати до 20 тонн.

В таких умовах українська селянка немає часу на виховання дітей. У робочі дні в середньому їм приділяється 16 хвилин, а у вихідні – 31 хвилину.

На догляд за собою, культурний розвиток, відпочинок, оздоровлення банально не вистачає коштів.

90% українських селянок, зайнятих у сільському господарстві кажуть, що не хочуть, щоб їхні діти займалися тим же.

Разом із цим, офіційно рівень зарплат в Україні у сільському господарстві є найнижчим серед усіх галузей. А на практиці від 60 до 75% селян насправді є безробітними. Виживають за рахунок пенсій, підробітку в містах, підсобного господарства.

Виходить так, що у селі 1 тис. працюючих утримують 820 непрацюючих. Загалом 36,8% селян проживають за межею бідності.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.