![]() |
Інформаційне табло для непосвячених |
Капище займає близько 20 метрів в діаметрі. Поруч – інформаційне табло, на якому міститься розповідь про давні звичаї. За деякими свідченнями, тисячу років тому тут також було капище. Нова сучасна святиня охороняється самотужки, а атмосфера панує нормальна, товариська, відчутне бажання знайти взаєморозуміння та злагоду.
Присутність нових господарів місцини вже відчутна: ними були відновлені металеві сходи на Замкову гору, замість тих, які цієї зими поцупили на металобрухт.
На прес-конференції в УНІАН Володимир Куровський, Верховний Волхв Родового Вогнища Рідної Православної Віри повідомив, що на цьому місці починають облаштовувати місце паломництва, а також пропонується реалізувати проект природно-культурного парку з умовною назвою “Острів богів”.
За словами упорядника проекту “Хоревиця – острів богів” Арсенії Гай, вони пропонують столичній громаді “розглянути ідею утворення парку культури і відпочинку загального користування “Острів богів” і утворення відповідного фонду, щоб розвивати цю ідею”.
Віруючі поставили владу до відома, що віднині Хоревиця є місцем паломництва, і “це повідомлення має бути прийняте до відома, а капище має поважатись і охоронятись державою як місце паломництва”. Водночас А.Гай підкреслила, що віруючі діють і діятимуть надалі виключно в правовому полі.
Прихильники звичаєвої Віри Батьків заклали це капище у Свято Красної Гори, Свято Лади і Ярила, 22-23 квітня ц.р. Волдимир Куровський також відзначив, що воно (капище) присвячене богу молодого сонця Ярила і щонеділі зранку на Хоревиці прибічники цієї віри планують проводити служіння.
За матеріалами сайтів - "КИЯНИ", Народний оглядач