Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На карликовій планеті Білосніжка виявили лід

У світі науки 5693 перегляди

Опубліковано - 23.08.2011 16:09 | Всі новини | Версія для друку

На карликовій планеті Білосніжка виявили лід
На карликовій планеті Білосніжка виявили лід
Американські астрономи виявили на карликовій планеті 2007 OR10, відомій також під неофіційним прізвиськом Білосніжка крижаний покрив, однак при цьому планета пофарбована в червоний колір, що може бути пов’язано з присутністю метану.

Вчені під керівництвом Майка Брауна з Паломарської обсерваторії провели серію спостережень за допомогою інфрачервоного спектрометра FIRE, встановленого на одній з обсерваторій у Чилі, і встановили, що Білосніжка насправді є найбільш червоним об'єктом Сонячної системи. Фотометрія показала, що планета червона, а спектрометричні виміри показали, що її поверхня покрита водяним льодом.

"Це нас дуже здивувало. Адже водяний лід не червоного кольору. Хоча лід широко поширений на зовнішніх околицях Сонячної системи, він майже завжди білий", - говорить Браун.

За словами Брауна, зараз ми спостерігаємо останній подих Білосніжки - 4,5 мільярда років вона поволі втрачала свою атмосферу, і тепер її залишилося зовсім трохи.

Браун зазначає, що присутність метану на планеті, який може надавати їй червоний колір, потребує додаткових підтверджень, які можуть бути отримані за допомогою великих телескопів, наприклад обсерваторії Кека.

Інше завдання, за словами Брауна - підібрати карликовій планеті офіційну назву, після чого вона отримає офіційний статус.

Поки цей статус, який присвоює Міжнародний астрономічний союз, мають всього п'ять небесних тіл - Плутон, розжалуваний до цього рівня з повноцінної планети, об'єкти поясу Койпера - Еріда, Хаумеа і Макемаке, а також об'єкт головного поясу астероїдів - Церера.

За оцінками астрономів у поясі Койпера може перебувати близько 400 карликових планет, з розмірами Білосніжки.

Карликова планета Білосніжка була виявлена ​​Групою Брауна в 2007 році в поясі астероїдів Койпера. Її яскравість була така висока, що вчені припустили, що її поверхня має дуже високу відбивну здатність, за що Браун присвоїв карликовій планеті прізвисько Білосніжка. У той час астрономи припускали, що це крижане тіло, відкололося від іншої карликової планети Хаумеа, і його колір дійсно білий.

Нагадаємо, наприкінці червня міжпланетний зонд NASA Кассіні виявив у надрах одного із супутників планети - Енцелада - океан з солоною водою, в якому може існувати життя.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.