На карликовій планеті Білосніжка виявили лід |
Вчені під керівництвом Майка Брауна з Паломарської обсерваторії провели серію спостережень за допомогою інфрачервоного спектрометра FIRE, встановленого на одній з обсерваторій у Чилі, і встановили, що Білосніжка насправді є найбільш червоним об'єктом Сонячної системи. Фотометрія показала, що планета червона, а спектрометричні виміри показали, що її поверхня покрита водяним льодом.
"Це нас дуже здивувало. Адже водяний лід не червоного кольору. Хоча лід широко поширений на зовнішніх околицях Сонячної системи, він майже завжди білий", - говорить Браун.
За словами Брауна, зараз ми спостерігаємо останній подих Білосніжки - 4,5 мільярда років вона поволі втрачала свою атмосферу, і тепер її залишилося зовсім трохи.
Браун зазначає, що присутність метану на планеті, який може надавати їй червоний колір, потребує додаткових підтверджень, які можуть бути отримані за допомогою великих телескопів, наприклад обсерваторії Кека.
Інше завдання, за словами Брауна - підібрати карликовій планеті офіційну назву, після чого вона отримає офіційний статус.
Поки цей статус, який присвоює Міжнародний астрономічний союз, мають всього п'ять небесних тіл - Плутон, розжалуваний до цього рівня з повноцінної планети, об'єкти поясу Койпера - Еріда, Хаумеа і Макемаке, а також об'єкт головного поясу астероїдів - Церера.
За оцінками астрономів у поясі Койпера може перебувати близько 400 карликових планет, з розмірами Білосніжки.
Карликова планета Білосніжка була виявлена Групою Брауна в 2007 році в поясі астероїдів Койпера. Її яскравість була така висока, що вчені припустили, що її поверхня має дуже високу відбивну здатність, за що Браун присвоїв карликовій планеті прізвисько Білосніжка. У той час астрономи припускали, що це крижане тіло, відкололося від іншої карликової планети Хаумеа, і його колір дійсно білий.
Нагадаємо, наприкінці червня міжпланетний зонд NASA Кассіні виявив у надрах одного із супутників планети - Енцелада - океан з солоною водою, в якому може існувати життя.