Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На громадянські конфлікти у бідних країнах впливає погода?

У світі науки 5514 переглядів

Опубліковано - 29.08.2011 15:06 | Всі новини | Версія для друку

На громадянські конфлікти у бідних країнах впливає погода?
На громадянські конфлікти у бідних країнах впливає погода?
Кліматологи та історики під час спільного дослідження виявили незвичайну закономірність. Вони віднайшли, що клімат безпосередньо впливає на частоту людських конфліктів: періоди потепління провокують громадянські війни.

Свої висновки автори гіпотези з Інституту Землі Колумбійського університету, опублікували у випуску Nature.

Власне, той факт, що спека і посуха у минулому сильно впливали на життя древніх цивілізацій, не заперечується. "Ми припускаємо, що найдовша династія правителів Стародавнього Єгипту була повалена через настання жорстокої посухи", - коментує Соломон Сіан, провідний автор дослідження.

"Але то був особливий час. Можна очікувати, що в сучасних цивілізаціях такого не може відбуватися. Але виявилося, що ця закономірність застосовна і для наших днів", - додав дослідник.

Фактор, який провокує конфлікти, це Ель-Ніньо (хлопчик), або Південна осциляція, стверджують вчені. Це коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану. Воно робить помітний вплив на клімат Африки, Середнього Сходу, Південно-Східної Азії, Австралії та Центральної Америки. У країнах, розташованих на цих територіях, проживає половина населення Землі.

У фазу потепління (власне, Ель-Ніньо) на цих територіях посилюється спека і посуха, а в фазу похолодання (вона називається Ла-Нінья - дівчинка) настає прохолода і проливаються дощі.

Вчені проаналізували цей глобальний цикл за 1950-2004 роки і порівняли його з числом громадянських конфліктів в 175 країнах, що знаходяться під впливом Ель-Ніньо. Усього за цей час було нарахувано 234 конфлікти (в половині з них число жертв перевищувало 1000 людей).

Виявилося, що в роки панування Ла-Нінья ймовірність того, що трапиться громадянська війна, дорівнює 3%, а в роки Ель-Ніньо вона збільшується вдвічі - до 6%. Для порівняння, в країнах, не зачеплених Південної осциляцією, вчені оцінили цю ймовірність в 2%. Всього ж, за підрахунками кліматологів та істориків, Ель-Ніньо вплинув на 21% громадянських воєн у світі.

Автори гіпотези підкреслюють, що кліматичні чинники не можна вважати головними у виникненні воєн. Економічні та політичні умови відіграють велику роль.

Цікаво, а чому, власне, може відбуватися цей вплив. Дослідники вибудовують таку логічний ланцюжок: спека і посуха в країнах зазначених регіонів вдаряють по сільському господарству, і рівень життя більшості населення падає. Голод провокує невдоволення і бажання змін. Крім того, на думку багатьох, спека робить людину агресивнішою.

Але ця закономірність проявляється саме в бідних країнах, підкреслюють вчені. Наприклад, Австралія теж перебуває під впливом Ель-Ніньо, але в ній не відбуваються громадянські війни.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.