Аратта - На головну

12 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українці Сербії вшанували пам`ять жертв Голодомору

Українці в світі 14276 переглядів

Опубліковано - 28.11.2006 22:13 | Всі новини | Версія для друку

Фото - Мирослав Гочак.
Фото - Мирослав Гочак.
Українська громада в Сербії вшанувала пам`ять жертв Голодомору в Україні 1932-33 років.

У середу 22 листопада в приміщенні Української національної ради у Новому Саді відбувся вечір “Пам`яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років“. З вступним словом про голодомор виступили студенти Мар`яна Бойко і Петро Ключковський. Голова Української національної ради Мирослав Калинюк від імені Національної ради подякував всім присутнім які зібралися, щоб вшанувати пам`ять жертв Голодомору у Україні 1932-33р, найперше представивши шановних гостей Його Екселенцію Посла України в Сербії пана Анатолія Олійника, Першого секретаря Посольства України пана Юрія Лисенка, Другого секретаря Румунської національної ради пані Анну Ненадов, Голову Русинської національної ради пана Славка Ороса, голову Сербсько-українського товариства з Нового Саду пана Воїслава Ковачевича і всіх присутніх членів цього товариства, а також членів правління культурних товариств які масовно відізвалися. Голова Національної ради Мирослав Калинюк закликав вшанувати пам`ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. З короткою культурною програмою виступили Петро Гелебан, який виконав вірші українського поета Василя Симоненка і Іван Лещишин, який відспівав українські пісні.

Його Екселенція Посол України в Сербії пан Анатолій Олійник в своєму виступі подякував всім присутнім, що прийшли щоб спільно розмовляти про ці страшні часи які спіткали Україну в 30-х роках. Щороку у четверту суботу листопада Україна і українці цілого світу відзначають День пам`яті жертв Голодомору і політичних репресій вчинених в Україні в часи тоталітарного режиму. ХХ століття назавжди ввійде в історію, як доба відродження української державності, демократії. Разом з тим ХХ століття, особливо перша його частина залишиться в нашій пам`яті, як найчорніша сторінка в історії України записана кров`ю невинно вбитих геніїв нашого народу і простих трудівників. Голодомор 1932-33 років у Україні посідає важливе місце у історії ХХ століття. Цей помор голодом не був природною чи соціальною появою, а був наслідком спрямованого приміненням конфіскації продовольства.
В своєму виступі Його Екселенція Посол України в Сербії пан Анатолій Олійник розказав про заходи презедента України Віктора Юшенка і влади щодо визнання Голодомору - геноцидом над українським народом. Також зазначив про важливу роль української діаспори у визнанні геноциду над українським народом і явному осудженні його, зазначивши, що незалежна Україна існувала і існуватиме завжди. Народ, який не зламався житеме завжди!

Після виступу Його Екселенції пана Анатолія Олійника присутнім було представлено проекцію документального фільму про Голодомор в Україні 1932-33 року “Жнива розпачу“.

В день 25 листопада у греко-католицьких парафіях відслужено панахиди загинулим від Голодомору і політичних репресій в Україні 1932-33 років. А ввечері в наших оселях запалали свічки в пам`ять жертв Голодомору, повідомляє інфо-служба Товариства “Просвіта”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Українці в світі»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.