Аратта - На головну

15 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Про що говорили Президенти України і Польщі

Влада 3809 переглядів

Опубліковано - 31.08.2011 10:58 | Всі новини | Версія для друку

Про що говорили Президенти України і Польщі
Про що говорили Президенти України і Польщі
«Робочий візит». «Суто приватна зустріч». Статус одноденної поїздки, з якою Президент України відвідав Республіку Польща, українська та польська сторони визначили по-різному.

Про робочий характер візиту повідомила прес-служба українського Президента. Згідно з повідомленням, 30 серпня у Гданську Віктор Янукович та його польський колега Броніслав Коморовський взяли участь у вшануванні загиблих у Другій світовій війні, а під час зустрічі у форматі «віч-на-віч» обговорили європейську інтеграцію України. Ішлося, зокрема, про підготовку Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, – уточнює офіційний сайт глави держави.

Своєю чергою, польська сторона наголошує на неформальності відвідин. У канцелярії Президента Польщі візит назвали «суто приватним» та нагадали, що запрошення Януковичу Коморовський надіслав іще кілька місяців тому. Про неофіційний характер розмови у літній резиденції в Юраті свідчить і те, що канцелярія польського президента не повідомила, які теми плануються до обговорення, а по закінченні зустрічі лідери двох країн не дали прес-конференції. Янукович також відмовився спілкуватися в Гданську з польськими журналістами, про що повідомило польське радіо.

Натомість за даними польських джерел, головною темою розмови тет-а-тет був арешт екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Саме в контексті судового переслідування опозиціонерки обговорювалася доля Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Зараз у ЄС головує Польща. І саме тому Коморовський запросив Януковича, щоб запитати його про Тимошенко.

«Імовірно, що в ході візиту буде порушено питання арешту Юлії Тимошенко», – заявив міністр канцелярії польського Президента Славомир Новак, чиї слова цитує офіційний сайт Коморовського.

Арешт Тимошенко може стати на перешкоді підписанню угоди з ЄС, – застеріг радник Президента Польщі Роман Кужняр на сторінках видання «Gazeta Wyborcza». За його словами, офіційна Варшава лобіює підписання угоди для України вже цього року, поки Польща головує в ЄС. Однак переслідування опозиції в Україні, пише Кужняр, може «зв’язати Польщі руки у цій справі». І тоді переважить думка тих західноєвропейських держав, які не хочуть бачити Україну в Євросоюзі. «Було б фатальною помилкою для Києва недооцінювати серйозність ситуації», – наголосив радник Коморовського.

Чи прозвучала у розмові двох президентів тема арешту Тимошенко? І чи прислухається українська влада до застережень із Польщі? Наразі невідомо. Відомо лишень, що напередодні поїздки до Гданська президент Янукович вкотре заявив, що його принципова позиція – невтручання у судовий процес.

«Моє обговорення з будь-ким цього питання не впливатиме на рішення суду», – сказав глава держави, відповідаючи на запитання про те, чи обговорюватиметься арешт опозиціонерки на зустрічі лідерів України і Польщі.

А тим часом українські експерти вже охрестили візит Януковича в Польщу «кроком відчаю». Як зауважують оглядачі, сьогодні український президент опинився у міжнародній ізоляції, і поїздка в Польщу – це, можливо, його останній шанс уникнути долі «невиїзного» президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Нагадаємо: починаючи з 1 липня 2011 року, упродовж шести місяців, Польща головує у Раді Євросоюзу. Польщу називають найбільшим ентузіастом розширення Європейського Союзу на Схід та найбільшим лобістом інтересів України в ЄС. Так, цього літа голова Європарламенту поляк Єжи Бузек заявив, що головним партнером Євросоюзу на Сході є Україна і що Угоду про асоціацію України з ЄС буде завершено ще під час головування Польщі, до кінця 2011 року.

Таким чином Польща, як і інші країни «Вишеградської четвірки», дотримується стратегії максимального інтегрування України до євроспільноти, незважаючи на нинішній стан української демократії. Натомість країни «старої» Європи здебільшого ставляться до України скептично, виступають проти її інтеграції в ЄС і висувають жорсткі вимоги щодо дотримання країною демократичних стандартів.

Україна, яка нині веде переговори про підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, намагається скористатися активною підтримкою Польщі. При цьому офіційний Київ не раз висловлював думку про те, що нинішні судові процеси над очільниками опозиції в Україні не завадять українським євроінтеграційним планам. Натомість як твердять експерти, політично мотивоване судочинство, можливо, і не вплине на процес переговорів, але однозначно вплине на результат, і тоді майже готову угоду між Україною з ЄС буде поставлено під запитання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.