Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астероїди подарували Землі її золоті “запаси”

У світі науки 4930 переглядів

Опубліковано - 8.09.2011 12:44 | Всі новини | Версія для друку

Астероїди подарували Землі її золоті “запаси”
Астероїди подарували Землі її золоті “запаси”
Практично всі поклади золота на Землі та інших важких металів в земній корі і верхніх шарах мантії опинилися на поверхні планети завдяки масованому астероїдному “бомбардуванню”, якого планета зазнала після “застигання” її ядра.

Про це заявляють британські геологи в статті, опублікованій в журналі Nature.

"Наша робота показує, що більша частина всіх коштовних металів, що відіграють ключову роль в промисловості та економіці світу, опинилися на нашій планеті завдяки щасливому випадку, коли Земля зіткнулася і поглинула близько 20 ексатонн (10 в 18 ступені тонн) астероїдів", - заявив керівник групи вчених Маттіас Віллболд з Брістольського університету (Велика Британія).

Один з учасників групи, Стівен Мурбат з Оксфордського університету, виявив фрагменти стародавньої мантії Землі в так званому "зеленокам’яному поясі" Гренландії в геологічній формації Ісуа (Isua).

За оцінками вчених, вік цих гірських порід становить 3,8 мільярда років. Як вважають дослідники, вони "спливли" на поверхню і застигли практично відразу після утворення ядра Землі, ще до того, як астероїди почали "бомбардування" нашої планети.

Вважається, що під час формування Землі "важкі" елементи - залізо, платина, золото та інші благородні метали - "потонули" в мантії планети і утворили тверде металеве ядро.

З іншого боку, в земній корі і у верхніх шарах мантії цих елементів значно більше, ніж передбачає теорія зародження планети.

Більшість учених пояснює це тим, що великі астероїди, бомбардували поверхню Землі вже після формування ядра, залишили на поверхні кори і мантії "наліт" із золота та інших важких металів.

Віллболд і його колеги підтвердили "астероїдне" походження запасів "важких" елементів в земній корі, проаналізувавши вміст ізотопів вольфраму-182 і вольфраму-184 в гренландських гірських породах і в метеоритах-хондритах - "будівельному матеріалі" Сонячної системи.

Як правило, в земній мантії співвідношення вольфраму-182 і вольфраму-184 вище, ніж в метеоритах - на землі радіоактивний гафній-182 розпадається у вольфрам-182, що не відбувається в космосі через дії космічних променів.

Співвідношення цих ізотопів вольфраму в сучасній земній корі набагато нижче від розрахункових величин, що вказує на зміну складу мантії в минулому.

Вчені з'ясували, що зразки древніх гірських порід містять на 13% більше вольфраму-182 у порівнянні з "сучасними" гірськими породами. Крім того, в них присутня велика кількість інших "важких" елементів, зокрема осмію-187.

На думку вчених, це підтверджує "земне" походження даних зразків, оскільки осмію немає ні в хондритах, ні в інших "космічних" породах.

Як припускають геологи, це пояснюється тим, що хондрити з низьким вмістом вольфраму-182 "розбавили" мантію ранньої Землі. Крім вольфраму-182, ці астероїди "покрили" Землю покладами золота та інших благородних металів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.