Українські вчені розробили найсучасніший метод лікування раку |
Ін'єкцію виготовляють із ракових клітин хворих. Це не панацея, але результати вражають, відзначають вчені.
За їх словами, вакцина не дає розвиватися метастазам.
Технологію українські вчені розробляли з середини минулого століття. 1975-го року професор Дмитро Затула оголосив про свій тріумф.
Проте, з боку колег на нього обвалилися критика, мовляв вакцини проти раку бути не може. До цієї праці науковці повернулися вже за незалежної України.
Ін'єкція з "кілером" пухлини лише запускає природні сили імунітету. Уведені антигени мандрують кровоносною системою і шукають замасковані ракові клітини, які могли залишитися після операції.
"Через 3-4 тижні формуються клон лімфоцитів, які так і називаються кілери, які буду розшукувати ці клітини як портрет злочинця і тоді вони вже не дадуть метастазів. В цьому робота вакцини", - розповіли науковці.
В інституті, кажуть, вакцина ефективна навіть у випадках, коли ракові клітини не вбиває хіміотерапія. А таких випадків в онкології половина. Вакцинацію пройшли понад 3 тисячі українців.
Одна з пацієнток тепер переконана, що традиційна терапія разом із вакциною дозволи їй позбутися раку.
Українська аутовакцина дає кращі результати ніж розробки науковців у 22-вох країнах світу. Але вітчизняний МОЗ уже 7 років не може офіційно зареєструвати препарат. Бо виробництво не промислове, а лабораторне.
Лікарі відзначають, через те, що не має офіційного визнання, вакцина не включена до стандартів лікування раку. Цей винахід мав би бути світовою сенсацією. А зрештою про нього знають навіть не всі українські лікарі.