Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу

Новини Сакартвело 14606 переглядів

Опубліковано - 18.09.2011 19:22 | Всі новини | Версія для друку

Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу
Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу
Грузинська влада запатентувала більше десяти продуктів в якості національного бренду.

Патент, зокрема, отримали виноградна горілка - чача, сир сулугуні, коржик хачапурі, мацоні (кисляк з коров’ячого молока), чурчхела (горіхи в густому виноградному соку) та інше, повідомляє Delfi.

Місцева влада вирішила випередити підприємливих злодіїв брендів, які особливо активні в Росії. Патентовані продукти коштуватимуть дорожче.

Як повідомив в ефірі каналу "Руставі 2" керівник "Грузпатента" Іраклій Гваладзе, такий крок захистить споконвічно грузинську продукцію від її привласнення іншими виробниками. "Останнім часом, ми зіткнулися з проблемою крадіжки грузинських національних брендів у країнах Східної Європи і особливо в Росії, де було кілька спроб зареєструвати бренди "сулгуні" і "хачапурі". Це створює проблеми при реєстрації продукту, виробленого безпосередньо в Грузії ".

По-друге, вартість запатентованої брендової продукції вища за вартість продукції, яка не має патенту, і це дає конкретний економічний ефект. "Процес патентування грузинських брендів неодмінно продовжиться", - заявив Гваладзе. Він зазначив, що вже зараз Грузія запатентувала набагато більше національних брендів, ніж інші держави пострадянського простору.

На початку цього року грузинські ЗМІ повідомляли про те, що у Франції грузинська національна продукція, а саме вино "Сапераві", чурчхела і хачапурі, продається як вірменська.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Новини Сакартвело»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.