Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На початку жовтня ми спостерігатимемо метеоритний дощ

У світі науки 6537 переглядів

Опубліковано - 19.09.2011 15:34 | Всі новини | Версія для друку

На початку жовтня ми спостерігатимемо метеоритний дощ
На початку жовтня ми спостерігатимемо метеоритний дощ
На початку жовтня Земля перетне хвіст комети, метеоритний потік від нього можна буде спостерігати неозброєним оком.

За словами завідувача Звенигородської обсерваторії Інституту астрономії РАН Сергія Барабанова, метеорний потік принесе комета Джакобіні-Циннера. "Ця комета періодично проходить досить близько від Землі й, обертаючись навколо Сонця, відчуває вплив сонячного випромінювання, викидаючи при цьому певну кількість газу й пилу. Неозброєним оком ви будете спостерігати тільки метеори. Це пилові частинки і навіть невеликі шматочки льоду, які викидаються", - говорить Барабанов.

Комета Джакобіні-Циннера була відкрита на початку минулого століття. Повз Землю вона пролітає часто, однак потужні метеорні потоки приносить не завжди. Востаннє це явище спостерігали півстоліття тому.

Розповідаючи про комети, завідувач лабораторією Інституту космічних досліджень РАН Ігор Митрофанов повідомив, що вони принесли на Землю воду й дорогоцінні метали. "Земна вода, яка тече у наших річках і океанах - це вода, доставлена кометами. Після того, як рання Земля утворилася, вона була дуже гарячою, і на ній практично не було води, потім за ці сотні, мільярди років, воду нам доставили комети", - сказав він. Разом із астероїдної речовиною на Землю також потрапило багато дорогоцінних металів, таких як платина й золото.

Нагадаємо, в середині серпня жителі планети спостерігали найсильніший зорепад, викликаний метеорним потоком Персеїди.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.