Аратта - На головну

9 січня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уряд проФФесіоналів хоче ввести обмеження на інформацію

Влада 3505 переглядів

Опубліковано - 29.09.2011 22:41 | Всі новини | Версія для друку

Уряд проФФесіоналів хоче ввести обмеження на інформацію
Уряд проФФесіоналів хоче ввести обмеження на інформацію
Кабінет міністрів України прагне нівелювати закон “Про доступ до публічної інформації”.

Про це йдеться в заяві громадських організацій до влади, яку оприлюднив "Новий громадянин".

Громадськість висловила занепокоєння планами уряду знову обмежити доступ українських громадян до інформації та нівелювати всі ті позитивні надбання у цій сфері, які стали можливими завдяки впровадженню в дію закону "Про доступ до публічної інформації" та нової редакції закону "Про інформацію".

15 вересня 2011 року Кабмін вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу до інформації з обмеженим доступом (номер реєстрації: 9153).

"Громадськість переконана, що ця законодавча ініціатива уряду має низку негативних аспектів, зокрема, у ній пропонується вилучення норми про те, що порядок віднесення інформації до службової, а також порядок доступу до неї регулюються на рівні закону", - йдеться в заяві.

Документом також пропонується "надання Службі безпеки України невластивих їй повноважень контролю за дотриманням порядку доступу до службової інформації".

Громадськість вважає за необхідне рекомендувати уряду відкликати проект закону і доопрацювати його, вилучивши пропоновані наразі зміни до законів "Про інформацію" й "Про Службу безпеки України".

"У разі прийняття законопроекту № 9153 в пропонованій КМУ редакції виникне невідповідність між законом "Про доступ до публічної інформації" та законом "Про інформацію", - заявили підписанти.

В заяві невідповідність пояснюють тим, що "перший (закон про публічну інформацію) визначає підстави віднесення інформації до службової, а другий фактично надаватиме Кабінету міністрів повноваження на його розсуд (в обхід першого закону) визначати порядок надання службової інформації на запит".

Підписанти заяви також звертаються до президента як гаранта Конституції з проханням втрутитися у ситуацію і забезпечити роботу тих норм у частині доступу до інформації, що відповідають європейським стандартам.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.