Важливий свідок у справі Гонгадзе пішов у підпілля |
"Зараз Мельниченко перебуває в надійному місці. Його мета - дожити до суду над Кучмою, де він має намір виступити в якості свідка", - пояснив адвокат виданню "КоммерсантЪ-Україна".
Нагадаємо, минулого тижня Мельниченко зник - він сховався, побоюючись за своє життя, ймовірно, залишив Україну. Він вважає, що його готуються усунути, аби не дати взяти участь в суді по кримінальній справі, порушеній проти екс-президента Леоніда Кучми.
Неділько розповів, що за його підзахисним велося стеження, організоване спецслужбами. Однак в СБУ запевнили, що не мають до цього жодного відношення.
"Жодного стеження не було. Мельниченко як свідок перебував під нашою охороною (спецпідрозділу "Альфа" - прим. ред.), і якби він був в іншій якості, наприклад обвинуваченого, то, повірте, нікуди б він від нас не дівся. Свідок сам вільний обирати режим своєї охорони. Наприклад, відмовлятися від неї в нічний час", - заявило газеті джерело в СБУ.
Водночас, за словами Неділька, СБУ розіслала орієнтування на Мельниченка, де вказані його паспортні дані, а також марки та номери 14 автомобілів, на яких він може пересуватися.
Також там зазначається, що, крім паспорта громадянина України, Мельниченко може використовувати документ на ім'я громадянина Чехії Гасека Віктора Бабана.
"У нас є інформація про те, що є замовлення на його (Мельниченка) фізичне усунення з боку тих людей, яким він не догодив. Розглядався варіант його арешту, після чого Мельниченко помістили б у СІЗО, звідки він вже не вийшов би, нібито покінчив життя самогубством або загинувши в результаті нещасного випадку", - розповів Неділько.
Нагадаємо, екс-майор Управління держохорони Микола Мельниченко став відомий завдяки записам, зробленим ним у кабінеті другого президента Леоніда Кучми.
Їхній зміст дав опозиції привід звинуватити Кучму у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
У 2001-2004 роках щодо Миколи Мельниченка порушувалися кримінальні справи за підозрою в перевищенні повноважень, розголошення державної таємниці, а також створенні штучних доказів обвинувачення. У березні 2005 року вони були закриті генпрокурором Святославом Піскуном. Проте в червні цього року Печерський районний суд скасував відповідну постанову, а наприкінці липня Апеляційний суд Києва підтвердив це рішення.