Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Марш УПА»: за Бандеру, проти влади і продажу землі

За право людини 4896 переглядів

Опубліковано - 15.10.2011 14:42 | Всі новини | Версія для друку

 «Марш УПА»: за Бандеру, проти влади і продажу землі
«Марш УПА»: за Бандеру, проти влади і продажу землі
Понад 8 тисяч прихильників об’єднань «Свобода» та УНА-УНСО, БЮТ пройшли центром Києва, їх супроводжували близько тисячі правоохоронців. Так виглядав «Марш УПА» – щорічна урочиста хода, яку проводять українські праві сили до свята Покрови.

Головні вимоги учасників ходи – відставка уряду та повернення звань героїв Степану Бандері та Роману Шухевичу. Тим часом Вищий адмінсуд України заборонив переглядати справу по Бандері й Шухевичу.
​​
Як і раніше, учасники маршу збиралися в парку Шевченка біля пам’ятника Кобзарю. Однак цього разу, окрім прапорів таких організацій, як «Свобода» та УНА-УНСО, там було чимало символіки партії «Батьківщина». Представники БЮТ виступали і на віче, з якого почалася хода.

Серед іншого, учасники віча говорили не лише про статус вояків та лідерів ОУН-УПА. Зокрема, очільник ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив про необхідність вирішення соціальних проблем простих українців, про неприпустимість торгівлі сільськогосподарськими землями та про усунення від влади Януковича з його оточенням.

«Що говорила УПА? Яку державу треба будувати? Без злиднів та олігархів. Чому ми бідні? Не тому, що наша держава якась злиденна, а через те, що в ній бракує справедливості. Як національної, так і соціальної справедливості,» – підсумував віче Тягнибок.

Віче тривало більше години. Опів на шосту вечора його учасники вирушили ходою по вулиці Володимирській у бік Михайлівської площі. Правоохоронці нарахували дві з половиною тисячі учасників ходи, однак інші підрахунки свідчать, що до неї долучилося більше восьми тисяч осіб. Колона зайняла половину проїжджої частини вулиці і розтяглася більш ніж на півтора кілометра.

Комуністи обіцяли бійку, але її не сталося

В обід на Бесарабській площі біля пам’ятника Леніну зібралося півсотні прихильників компартії та «Союзу радянських офіцерів». За їхніми словами, вони зібралися, щоб дати відсіч бандерівцям, і не виключали, що підуть на сутички з «Маршем УПА».

«Нас мало, але ми радянські, тверді люди. Ми щороку з ними зустрічаємося і перемагаємо. Дамо відсіч по-сталінськи, як давали Гітлеру», – сказав представник «Союзу радянських офіцерів».

Однак сутичок ні з представниками лівих сил, ні з міліцією не було, на відміну від недавньої святкової ходи опозиції до Дня Незалежності, коли її зупинив «Беркут». Хоча сьогодні дехто з учасників маршу вступав у суперечки із правоохоронцями, і всі вони скандували лозунги, спрямовані проти чинної влади та Президента Віктора Януковича.
Колишні радянські замполіти охороняють свого ідола - Леніна
Колишні радянські замполіти охороняють свого ідола - Леніна
Щоправда, двоє невідомих двічі розгортали перед ходою плакат із комуністичною символікою та образами на адресу УПА. Але правоохоронці миттєво блокували їх і відводили від учасників ходи, по інший бік кордонів міліції.

Романа Шухевича позбавили можливості відновити статус батька?

Вищий адміністративний суд заборонив переглядати справи про статус Степана Бандери та Романа Шухевича. І залишив у силі рішення попередніх судів, які позбавили цих двох українських діячів звання героїв, на підставі того, що вони нібито не були громадянами України. Отже, в межах України не залишилося юридичних механізмів для поновлення цього судового процесу, вважають правники. Адже заборона стосується і Верховного Суду.

Син головнокомандувача УПА Роман Шухевич не полишає боротьби. Він заявив про намір подати скаргу до Європейського суду з прав людини, щоб той скасував рішення Вищого адміністративного суду. Однак він каже, що підготовка нового позову займе певний час.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.