Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Наш дурдом голосує за Путіна”: автор скандального хіта підірвав рунет пропагандою проти “Єдіной Росії”

Світ навколо нас 5591 перегляд

Опубліковано - 19.10.2011 02:06 | Всі новини | Версія для друку

“Наш дурдом голосує за Путіна”: автор скандального хіта підірвав рунет пропагандою проти “Єдіной Росії”
“Наш дурдом голосує за Путіна”: автор скандального хіта підірвав рунет пропагандою проти “Єдіной Росії”
Новий сатиричний хіт рунета: аудиторію в сотні тисяч людей на YouTube завоював ролик на пісню з рефреном “Наш дурдом голосує за Путіна”.

Цим явищем зацікавився Reuters, з посиланням на експертів, зв'язавши сплеск інтересу до пісень протесту з оголошенням про повернення прем'єр-міністра в Кремль.

Вельми показово, що автором сатиричної пісні став автор гучних у 2002 році рядків "І я хочу тепер такого, як Путін: такого, як Путін, повного сил, такого, як Путін, щоб не пив".

"Я думаю, це еволюція всієї країни. Всім спочатку дуже сподобалося, а потім в якийсь момент перестало подобатися", - пояснив зміну настрою поет-пісняр Олександр Єлін. "Спочатку це був трішечки такий дамський захват, а зараз це цілком собі чоловіче здивування, розчарування і непонятки. Ми фіксуємо ситуацію, яка існує".

Група "Рабфак" написала пісню для конкурсу на кращу агітацію проти путінської "Єдиної Росії", оголошеного блогером Олексієм Навальний. За тиждень тільки в Youtube кліп подивилися більше двохсот тисяч разів. Пісня виконується від імені душевнохворого, здивованого, чому у відповідь на питання про "Газпром", "Лукойл" або "розпил" він отримує від санітарів тільки уколи.



Навальний у блозі назвав пісню "талановитим ликом в рядок", а лідер незареєстрованої партії "Парнас" Борис Нємцов - обнадійливою новиною.

"Група "Рабфак" дуже так по-народному, харизматично розмазала "наше все" так, що шансів виглядати серйозно, імітуючи політичний процес, взагалі жодних", - написав у своєму блозі опозиціонер.

Оголошення про повернення Путіна в Кремль на третій термін повалило багатьох коментаторів в зневіру і спричинило порівняння з Леонідом Брежнєвим, який правив СРСР довічно, міркує оглядач Reuters. Путін вважає за краще порівняння з Франкліном Рузвельтом, який обирався 4 рази і залишався президентом США до смерті. Критикам він відповідає, що результат виборів зовсім не вирішений, і пояснює своє рішення повернутися в Кремль сподіваннями простих людей, підтримку яких він завжди відчував.

"Наш дурдом" викликав шквал коментарів, в основному захоплених, пропозиції зробити пісню гімном дня голосування, відправити на "Євробачення" від Росії.

На музикантів посипалися запрошення, і концертний графік розписаний до середини січня, сказав лідер "робітничого факультету" Олександр Семенов. За словами Єліна, в листопаді музиканти приїдуть до Москви і готові брати участь в опозиційних акціях: "Ми будемо брати участь у всьому. Ми для того це робимо, щоб бути почутими максимальною кількістю людей, щоб людям трохи поворушити мізки".

Рокіровка в тандемі викликала сплеск сатиричної творчості у вигляді карикатур, віршів, колажів і анекдотів. Популярність здобула написана рік тому іронічна пісня Андрія Макаревича "Путін їде в Холуєво", з приводу чого в інтерв'ю російським агентствам музикант висловлював подив.



Критик Артемій Троїцький бачить в цьому поганий знак для влади. "Вся ось ця фальш дістала абсолютно всіх. Є якісь звичайні підозрювані, типу Юри Шевчука, які завжди на бойовому коні з піснями протесту, а є люди, які ніколи раніше в цьому не були помічені, але їх теж дістало".

Директор з досліджень Центру стратегічних розробок Сергій Бєлановський зауважив подібну тенденцію. "Путінська більшість починає відвалюватися від Путіна", - сказав він. За словами соціолога, чоловіки відвертаються від прем'єра швидше, тому що є більш активною частиною суспільства, але "потягнуть за собою і жінок".

"Зараз ця рокіровка, наскільки я можу судити, дуже болісно сприйнята населенням, але це ще не відразу відбивається на рейтингах".

Від "Аратти". А з іншого боку, ця сатира може бути тонким маніпуляційним прийомом політпсихології, про що ми недавно писали. Його суть полягає в обході свідомого сприйняття інформації та запобіганню активних дій, випуском "пари". Емоції обеззброюють свідомість, роблячи її безпорадною і некритичною.

Анекдот до теми:

Відповідь російських науковців на питання про існування "сніжної людини"-йєті:

- Йєті не тільки існує, а й очолює “Йєтіную Росію”.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.