Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Деідеологізована наука. У пошуках історичної правди

У світі науки 5227 переглядів

Опубліковано - 27.10.2011 12:07 | Всі новини | Версія для друку

Німці біля підбитого радянського танку на лівівскій вулиці. Червень 1942 р.
Німці біля підбитого радянського танку на лівівскій вулиці. Червень 1942 р.
Науковці Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та «Саксонських меморіалів в пам’ять жертвам політичного терору» досліджуватимуть період нацистської окупації Галичини.

Представники громадського об’єднання «Саксонські меморіали» відвідали виставкову експозицію музею «Тюрма на Лонцького» і провели переговори з науковими співробітниками.

«Це ознайомча зустріч для визначення напрямків співпраці, розповів в інтерв’ю Deutsche Welle директор музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. Наступним етапом стане визначення спільних проектів та підписання угоди. Наприклад, нас цікавлять документи діяльності гестапо у 1941-44 роках у Львові, де вони є, і чи взагалі збереглися», каже науковець. Саме у віднайдені таких документів німецькі колеги можуть посприяти, адже німецьких архівів багато, документи Другої світової війни розпорошені і неописані, додає історик.

Справа у тому, що українські науковці через матеріальні труднощі не мають змоги довго працювати у Німеччині, скаржиться Забілий. Хоча доступ до німецьких архівів, за його словами, набагато простіший, аніж до українських.
Подвір’я тюрми на Лонцького: сліди більшовицького правосуддя. Львів, червень 1941 р.
Подвір’я тюрми на Лонцького: сліди більшовицького правосуддя. Львів, червень 1941 р.
Ідеологічна диверсія

Німецьких дослідників, окрім періоду нацистської окупації, цікавить тематика діяльності радянських спецслужб, антизахідна та антинімецька пропаганда на теренах України у 1970-80 роках, так званий напрямок «боротьба з ідеологічною диверсією». Бо європейці не мають жодного уявлення про те, за яких умов жили українці і що їм розповідала радянська влада, додає історик. Він також не виключає можливості спільного спеціалізованого видання, якщо віднайдених архівних документів буде достатньо для цього.

На думку представника «Саксонських меморіалів» доктора Петера-Пауля Штраубе, співпраця меморіалів може стати важливим кроком у розкритті злочинів нацизму на території України, невідомих сторінок в’язниць та страждань українців. Впродовж 1941-44 років на Лонцького розташовувалася слідча тюрма гестапо, а у 1939-41 та з 1944-91 років – слідчий ізолятор НКВС-КДБ.

Попередньо домовлено, що українські науковці навесні відвідають німецькі меморіали. Ще з 2004 року ГО «Саксонські меморіали» підписали угоду про спільне вивчення зі Службою безпеки України архівних документів періоду Другої світової війни. За цей час українській стороні передано електронну базу даних про кілька сотень тисяч радянських в’язнів уроджених в Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.