Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уряд Азарова не отримає кредит від МВФ?

Економіка 4735 переглядів

Опубліковано - 1.11.2011 10:35 | Всі новини | Версія для друку

Уряд Азарова не отримає кредит від МВФ?
Уряд Азарова не отримає кредит від МВФ?
Кабінет Міністрів знову вирішив збільшити статутний фонд «Нафтогазу» за рахунок випуску облігацій державної позики.

А скасування цього є однією з вимог МВФ для отримання Україною чергового траншу кредиту. Представники влади називають такий крок вимушеним і сподіваються на розуміння з боку МВФ. Що ж до термінів отримання чергового траншу кредиту, то, за прогнозами депутата-регіонала Анатолія Кінаха, це станеться не раніше наступного року.

Задля збільшення статутного фонду «Нафтогазу», Кабмін доручив Міністерству фінансів здійснити випуск облігацій державної позики на суму 4 мільярди гривень. Таким чином, статутний фонд компанії становитиме майже 50 мільярдів. Минулого тижня уряд вже робив подібні дії шляхом випуску облігацій на суму 3,5 мільярди.

Скасування вимоги щодо обов’язкового викупу рекапіталізаційних облігацій є однією із вимог Міжнародного валютного фонду на шляху отримання Україною чергової черги позики. Невиконання ж цієї умови представники влади називають вимушеним кроком. Наразі, за словами члена фракції Партії регіонів Анатолія Кінаха, це необхідно для розрахунків за російський газ.

«Ми вимушені концентрувати всі ресурси, щоб не зривати виконання юридично діючих угод, у тому числі використовувати механізм випуску державних цінних паперів, – говорить Кінах. – Це дає можливість акумулювати ресурси, щоб їх врахувати в оплаті за газ. Безумовно, це не може бути постійно діючим механізмом. Це форсмажорні обставини».

Цього року грошей МВФ не буде?

Викуп облігацій державної позики як схема розрахунків за російський газ використовується не перший рік, зазначає провідний експерт енергетичних програм Центру імені Разумкова Сергій Дяченко. І щоб змінити цю ситуацію, потрібно провести низку реформ.

«Ці розрахунки здійснюються за рахунок державного бюджету. Це тактична ситуація. Вона призводить до нарощування внутрішнього боргу. А фундаментальне вирішення проблеми у реформуванні ринків: ринку тепла та газу, а також компанії «Нафтогаз», – говорить Дяченко.

Скасування обов’язкового викупу державних облігацій не є єдиною вимогою МВФ, яку український уряд не виконав. Фонд вимагає і збільшення тарифів на газ та тепло для населення. Представники влади заявляли, що допоки Київ не домовиться про зниження ціни на російський газ, ні про підвищення, ні про коригування тарифів для населення не йтиметься. За словами Анатолія Кінаха, урядовці сподіваються на розуміння представників місії МВФ, які зараз перебувають у Києві. Разом з тим, він прогнозує, що черговий транш кредиту Україна отримає не раніше першого кварталу наступного року.

Заробляти треба більше

Утім, на думку декого з економістів, якщо Україна не отримає чергового траншу кредиту МВФ найближчим часом, нічого критичного не станеться. Більше того, зазначає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, Україна могла б обійтися і без цих грошей.

«Для такої великої країни, як Україна, 3 мільярди доларів не можуть бути критичними, – каже Пасхавер. – І це рік росту. Якби це був кризовий рік, тоді можна було б говорити про якісь критичні моменти. Ми споживаємо більше, ніж заробляємо. Ці кредити – це наркотик. Потрібно вирішувати цю проблему не так, звідки брати гарні кредити, а як заробляти більше і витрачати менше».

Місія МВФ перебуватиме в Україні до кінця тижня. Українська влада сподівається отримати відразу дві черги позики у розмірі 3 мільярдів доларів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.