Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На супутнику Сатурна знайшли життя?

У світі науки 8249 переглядів

Опубліковано - 1.11.2011 15:03 | Всі новини | Версія для друку

На супутнику Сатурна знайшли життя?
На супутнику Сатурна знайшли життя?
Вчені знайшли нові підтвердження теорії про наявність життя на Титані, супутнику Сатурна.

До такого висновку прийшли Йозеп Тріг-Родрігес з Інституту космічних досліджень (Барселона) і Хав'єр Мартін-Торрес з Центру астробіології (Іспанія).

За словами вчених, на часі у науковому світі теорія про те, що більшість необхідних елементів для життя на планетах, у тому числі і вода на Землі, заносяться на них кометами та астероїдами, отримала дуже широке поширення.

Науковці вважають, що цілком імовірно, що подібне могло статися і з Титаном. Адже він є єдиним небесним тілом в нашій Сонячній системі, на поверхні якого є річки і озера, а також це - єдиний супутник планети з атмосферою, який будовою та історією схожий на Землю.

Однак роль води на Титані виконують метан і етан, а його атмосфера складається в основному з азоту і непридатна для дихання земних організмів.

"Пов'язано це з тим, що в минулому Титан і Земля формувалися, так би мовити, з різного вихідного матеріалу, а також на них були різні умови", - розповіли вчені.

Зараз відомо, що метан потрапляє в атмосферу Титана, випаровуючись з поверхні місцевих озер, які складаються з рідких вуглеводнів, проте відповісти на питання, що наповнило ці самі озера, вчені поки не можуть.

На думку вчених, атмосфера Титана, яка в 10 разів тонше земної, цілком може представляти собою гігантський хімічний реактор, в якому можуть синтезуватися складні органічні молекули, а від їх утворення до зародження життя залишається лише один крок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.