На супутнику Сатурна знайшли життя? |
До такого висновку прийшли Йозеп Тріг-Родрігес з Інституту космічних досліджень (Барселона) і Хав'єр Мартін-Торрес з Центру астробіології (Іспанія).
За словами вчених, на часі у науковому світі теорія про те, що більшість необхідних елементів для життя на планетах, у тому числі і вода на Землі, заносяться на них кометами та астероїдами, отримала дуже широке поширення.
Науковці вважають, що цілком імовірно, що подібне могло статися і з Титаном. Адже він є єдиним небесним тілом в нашій Сонячній системі, на поверхні якого є річки і озера, а також це - єдиний супутник планети з атмосферою, який будовою та історією схожий на Землю.
Однак роль води на Титані виконують метан і етан, а його атмосфера складається в основному з азоту і непридатна для дихання земних організмів.
"Пов'язано це з тим, що в минулому Титан і Земля формувалися, так би мовити, з різного вихідного матеріалу, а також на них були різні умови", - розповіли вчені.
Зараз відомо, що метан потрапляє в атмосферу Титана, випаровуючись з поверхні місцевих озер, які складаються з рідких вуглеводнів, проте відповісти на питання, що наповнило ці самі озера, вчені поки не можуть.
На думку вчених, атмосфера Титана, яка в 10 разів тонше земної, цілком може представляти собою гігантський хімічний реактор, в якому можуть синтезуватися складні органічні молекули, а від їх утворення до зародження життя залишається лише один крок.