Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські і китайські корупціонери впевнено тримають світову першість

Світ навколо нас 4353 перегляди

Опубліковано - 2.11.2011 10:50 | Всі новини | Версія для друку

Російські і китайські корупціонери впевнено тримають світову першість
Російські і китайські корупціонери впевнено тримають світову першість
Найчастіше дають хабарі російські та китайські експортери.

Це висновки міжнародної неурядової організації Transparency International, яка займається дослідженням корупції в світі.

За даними звіту, який оприлюднили в Берліні 2 листопада, найбільше хабарництво поширене під час громадських робіт і на будівництві.

Найрідше «дають на лапу» при укладанні міжнародних угод фірми з Нідерландів та Швейцарії. Але жодна з країн, які аналізували дослідники з Transparency International, не виявилася цілком чистою. Щоб визначити ділову репутацію, дослідники розпитали понад три тисячі менеджерів. У фокусі – 28 держав, які представляють 80 відсотків світової торгівлі та інвестицій. Україна до цього списку не потрапила, але висновки звіту, на думку дослідників, прямо торкаються і її.

Найчастіше хабарі дають, щоб отримати вигідні контракти на будівництві і громадських роботах. Наслідки такої корупції б’ють по всьому суспільству. Очевидно, тому у найкорумпованіших державах люди частіше гинуть від наслідків землетрусів – інфраструктура не витримує. На це у коментарі Радіо Свобода звертає увагу директор з питань політики та досліджень Transparency International Робін Годесс.

«Будівельні об’єкти можуть вийти низькосортними. Переважно це головні проекти, до яких залучають іноземні фірми, що будують за кордоном. Тому є багато ризиків для людей на місцях, а також через те, що такі контракти є непрозорими», – говорить експерт.

Проблема хабарництва також гостра у нафтогазовій галузі. При цьому, за даними опитування, найчистішими виглядають закордонні контракти у сільському господарстві.

На Заході антикорупційні закони схвалили 12 років тому, але досі є проблеми

Лідери індексу хабарників – Росія та Китай, а також Індонезія та Індія. Там нещодавно змінили закони, щоб суворіше карати за підкуп іноземних чиновників але нововведення ще не запрацювали.

«Потрібен час. У державах Організації економічної співпраці та розвитку заборонили хабарництво за кордоном 12 років тому, але досі цьому питанню не присвячують достатньо уваги та ресурсів, – вважає Робін Годесс. – Це обнадійливо, що є рух у вірному напрямку. Але очевидно, що треба багато чого зробити, щоб закони втілювали на ділі».

За оцінкою Transparency International, компанії дають хабарі не тільки державним службовцям, а й іншим приватним структурам – майже так само часто, що підриває ділове середовище зсередини. Востаннє індекс хабарників оприлюднювали у 2008 році, але відтоді, як виявилося, корупція не відступила.

Оглядачі вважають, що протидія такій практиці має стати пріоритетом для світової спільноти. Група двадцяти промислово розвинених країн рік тому вже розробила антикорупційний план дій. Тепер знову будуть обговорювати проблему на саміті в Каннах 3-4 листопада. На думку фахівців із Transparency International, це справа не лише урядів, а й приватних компаній, які мають публічно звітувати про те, як борються з підкупом і як намагаються працювати прозоріше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.