Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рівень добробуту українців стрімко падає

Добробут 5474 перегляди

Опубліковано - 3.11.2011 10:55 | Всі новини | Версія для друку

Рівень добробуту українців стрімко падає
Рівень добробуту українців стрімко падає
Вже кілька років лондонський інститут Леґатум розробляє так званий індекс добробуту. Норвегія та Данія залишаються лідерами цього індексу вже два роки поспіль.

Великобританія два роки поспіль посідає 13-е місце. Уперше Сполучені Штати впали нижче Китаю в економічній складовій цього індексу. А де ж в ньому Україна?

Цього року Україна посідає 74-те місце в індексі добробуту інституту Леґатум. Минулого року Україна була на 69-й позиції. Росія є на 59-му місці, Узбекистан на 65-му, Молдова знаходиться на 5 сходинок за Україною – на 79-му місці. Це дослідження залучає 110 країн світу, воно вимірює глобальне процвітання та якість життя.

Україна втратила 5 позицій зокрема тому, що за останній рік вона перестала бути вільною країною, каже аналітик центру Леґатум Нейтен Ґеймстер. Рівень волі і свободи в країнах, який щороку вимірює правозахисний американський центр «Дім Свободи», в останньому своєму звіті констатував, що Україна перестала бути вільною країною і нині є лише частково вільною. Ці дані інститут Леґатум використовує для підготовки свого індексу про світовий добробут.

Загальний рейтинг добробуту складається з кількох складових, це державне управління, бізнес можливості, здоров’я, безпека, освіта, особиста свобода та так званий «соціальний капітал», тобто якість людського спілкування та активності. Україна втратила майже на усіх позиціях, зокрема в складовій державного управління та особистих свобод.

Погана влада спонукає людей бути добрішими один до одного

Однак Україна піднялася на 37 позицій у складовій «соціальний капітал». Що це значить, запитала я Нейтена Ґеймстера.

«Рівень волонтерства суттєво збільшився порівняно з минулим роком, а також кількість людей, що допомогли іншим. Це виходить з нашого опитування, в якому ми запитували: чи допомогли Ви за останній місяць невідомій людині або чи жертвували свій час на добру справу. Ці дві позиції суттєво виросли порівняно з 2010 роком», – пояснює аналітик.

Як пояснити таке зростання доброзичливості українців, задумалась я. Так, українці завжди славилися своєю гостинністю і працьовитістю, але щоб так стрімко люди кинулися жертвувати своїм часом та допомагати іншим – на це мусять бути якісь об’єктивні причини.

Може тому, що влада сьогодні далека від народу і всі опитування громадської думки показують, український люд владі не довіряє і вважає, що вона для народу нічого не робить, й тому українці почали допомагати один одному більше…. Саме так воно і є, каже Нейтен Ґеймстер.

«Це одна з причин, чому індекс добробуту є багатогранним, – зазначає він. – Багато інших рейтингів міряють лише рівень управління чи соціальний капітал. Але це не дає нам повну картину. Ці складові нам показують, що стан українського управління дуже-дуже низький, отож на противагу цьому, громадяни починають більше довіряти один одному, вони жертвують свій час та гроші на добрі справи. Це є результатом інших складових, які не є дуже позитивними».

Бачите, немає поганого яке не обернеться на добре. Завдяки поганому управлінню та обмеженню наших свобод українським урядом, українці стали добрішими один до одного. Як на мене, це дуже добре.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.