Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ціна на газ $130 - повна поразка України

Газоват 7822 перегляди

Опубліковано - 6.12.2006 16:20 | Всі новини | Версія для друку

Народний депутат Олексій Івченко
Народний депутат Олексій Івченко
Екс-глава НАК Нафтогаз України Олексій Івченко вважає, що ціна на газ 130 доларів - абсолютна поразка України.

"Абсолютна поразка. Сьогоднішня ціна на газ 130 доларів - абсолютна поразка України, у плані як енергетичної, так і політичної залежності", - сказав він.

Івченко пояснив свою позицію: "Тому що для того, щоб ціна на газ протягом наступних п’яти років складала 95 доларів за тисячу кубічних метрів, а транзитна ставка - 1,6 долари за тисячу кубометрів на сто кілометрів, нинішнім переговорникам з української сторони взагалі нічого не потрібно було робити. Треба було лише відстоювати підписані нами угоди і відповідні двосторонні і тристоронні протоколи".

На думку Івченка, "нинішні горе-переговорники, "проФФессіонали", як вони себе самі називають, нічого не повинні були робити - лише відстоювати пункти укладеного нами угоди".

"Не погоджується українська сторона на підвищення ціни на газ - російська сторона не має права в однобічному порядку її змінити. Якщо українська сторона дає згоду на підняття ціни, українська сторона зобов’язана була порушити питання і підняти транзитну ставку, так, як ми це зробили 4 січня", - сказав Івченко.
При цьому екс-глава НАК вважає що сьогодні існує пряма загроза національної безпеки.

"Сьогодні угода підписана між комерційними компаніями РосУкрЕнерго й УкрГазЕнерго. Нафтогаз України зміщено, Газпром зміщено. Тобто сьогодні жодна державна компанія за постачання газу і його ціну не відповідає. І це - пряма загроза національної безпеки", - заявив Івченко.

Івченко заперечує, що це він ввів компанію РосУкрЕнерго на український ринок. "Це було зроблено попередньою главою правління Нафтогазу, який на сьогодні є міністром палива й енергетики, - Юрієм Бойком. Є два офіційних договори, що у 2004 році підписані Бойком від імені НАК Нафтогазу України на 28 і 30 років з компанією РосУкрЕнерго.

Перед цим, у 2003 році, він же, глава правління Нафтогазу Юрій Бойко, підписав з компанією EuralTransGas договір на транзит туркменського газу через територію Узбекистану, Казахстану і Росії в Україну. Після EuralTransGas він же підписав аналогічний договір з РосУкрЕнерго на транзит туркменського газу для України через територію Узбекистану, Казахстану і Росії. І дані угоди по сьогоднішній день у Нафтогазі чинні", - розповів Івченко.

Від “Аратти”: Виключно за ради того, що відновити пам'ять пану Івченко та деяким “любим друзям”, які тепер, несподівано для себе, стали опозицією, нагадаємо, що взимку минулого року їм, коли вони були владою, так само не потрібно було нічого робити: ні впускати на український ринок “РосУкрЕнерго”, ні підписувати сумнівні протоколи із ціною $95 на росіський чи невідомо який газ. Просто потрібно було подати позов у міжнародний арбітраж. Як це пропонувала Тимошенко. Але тоді, нагадаємо, той самий пан був іншої думки. Мабуть переймався пошуком нового “Мерседеса”...
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.