Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров

У світі науки 5165 переглядів

Опубліковано - 15.11.2011 09:34 | Всі новини | Версія для друку

Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров
Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров
Французькі вчені з Університету П’єра та Марії Кюрі вперше у світі перелили людині штучну кров, вирощену зі стовбурових клітин.

Після успішних дослідів на тваринах дослідники взяли у добровольців зразки кісткового мозку і виділили з них кровотворні стовбурові клітини.

Використовуючи набір сигнальних молекул (факторів росту), що направляють диференціювання, вчені виростили зі стовбурових клітин еритроцити.

Потім отримані клітини позначили молекулярними маркерами та ввели учасникам експерименту. Кожен із них отримав по десять мільярдів еритроцитів, що еквівалентно приблизно двом мілілітрам крові.

Відстежуючи за маркерами циркуляцію введених клітин, дослідники виявили, що через п'ять днів після ін'єкції у кровотоці залишилося від 94 до 100%, а через 26 днів - від 41 до 63% вирощених еритроцитів, причому вони активно брали участь у транспорті кисню.

Такі рівні виживання клітин крові порівнянні з аналогічними показниками натуральних еритроцитів.

"Отримані результати показують, що створення необмеженого резерву крові для переливання вже не за горами", - підсумував керівник дослідження Люк Дуай.

Однак для цього технологія вирощування штучної крові потребує доопрацювання, щоб збільшити швидкість і знизити вартість отримання достатньої кількості клітин. Вчені розраховують досягти цієї мети протягом найближчих років.

Раніше експерименти з вирощування крові зі стовбурових клітин проводилися у Великобританії, Канаді та США, але клінічні випробування отриманих продуктів на людях поки що не проводилися.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.