Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Британські психологи спробували пояснити синдром нав`язливої мелодії

У світі науки 6396 переглядів

Опубліковано - 16.11.2011 03:28 | Всі новини | Версія для друку

“Музичний хробачок” може заграти зовсім випадково
“Музичний хробачок” може заграти зовсім випадково
Мозок має свій власний музичний автомат. Персональну аудіосистему для приватного прослуховування мелодій, що викликають задоволення.

Недоліком є те, що система свої власні “мізки”. Вони вибирають пісні, які часто застрягають, і внутрішня “аудіосистема” програє обрану мелодію знову і знову, поки вам це не набридає.

Багатьом людям знайома ситуація, коли начебто ні з того ні з сього згадується якась мелодія, яка потім крутиться і крутиться в голові, іноді не відпускаючи цілодобово.

Британські вчені спробували зрозуміти природу цього явища, що має назву “синдрому пісні, що застрягла”. Психологи використовують кілька термінів для означення цього явища - “психічна мелодія”, “музикою, що застрягла в голові” (або - “earworms”, - від німецького “ohrwurm” - хробак-“щипавка”), “мимовільним згадуванням музики” (Involuntary Musical Imagery - INMI).

Головним завданням учених було встановити пусковий механізм цього явища, про що повідомляє Research Digest з посиланням на статтю в Psychology of Music.

Як показали проведені дослідження, музика може звучати в голові і кілька хвилин, і кілька годин, іноді з перервами, але це не причиняє людям особливих неприємностей. Вчені спробували класифікувати причини, що викликають синдром нав`язливої мелодії (або пісні).

У цьому їм допомогла інформація радіо Бі-Бі-Сі про пісні, які “застряють” у голові, і результати інтернет-опитування на сайті Earwormery, в результаті чого були отримані відповіді майже від шестисот чоловік.

Як з'ясувалося, найбільш частою причиною музичного спогаду є випадково почута мелодія. Цьому сприяють різноманіття форм, через які ми вступаємо в контакт з музикою в сучасному житті, а серед них: музика в громадських місцях, у спортивних залах, ресторанах і магазинах, радіо-музика, жива музику, наспіви іншої людини або власний спів. Музика звучить у візуальних засобах масової інформації, на телебаченні і в Інтернеті, в якості мелодій рингтонів мобільних телефонів, тощо...

Також досить часто спрацьовують асоціації, часом зовсім несподівані.

Мелодія може “застрягти” під час руху автомобіля повз якусь ділянку місцевості, - і тоді згадується мелодія яка або пов`язана з цією місцевістю (наприклад, - “Файне місто Тернопіль”, або “Богуслав” - прим. “Аратти”), або вже звучала раніше при проїзді саме цього місця.

Іноді з'являється такий же настрій, як той, з яким була пов'язана музична композиція, і це може викликати в пам'яті певну музику. Наприклад, учасник опитування в стані стресу писав листа під один з класичних творів Прокоф`єва, який згодом так і залишився особисто для нього пов'язаним зі стресом: у такому стані респондент завжди згадував саме цю музику.

Як позбутися від “заїждженої платівки” в голові, вчені поки не повідомляють.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.