Аратта - На головну

15 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нардепи хочуть узаконити своє право на браконьєрство

Влада 3735 переглядів

Опубліковано - 21.11.2011 11:00 | Всі новини | Версія для друку

Нардепи хочуть узаконити своє право на браконьєрство
Нардепи хочуть узаконити своє право на браконьєрство
Група депутатів намагається «протиснути» зміни до закону про природно-заповідний фонд України, аби можна було полювати й у заповідниках.

Такі пропозиції відхилялися вже двічі. Тепер вони знову на розгляді в парламенті.

Останні 20 років українські мисливці полювали на більшості природо-заповідних територій України. Як розповів у розмові з Deutsche Welle директор Київського екологічно-культурного центру Володимир Борейко, контроль за полюванням практично був відсутній, тому, чисельність деяких тварин та птахів впала на 30 -70%.

Борейко був автором законопроекту, який 2010 року заборонив полювання в заповідних зонах: «Завдяки цьому вперше за багато років, з відкриттям мисливського сезону птахи не були розлякані й розігнані та могли спокійно відпочити під час перельоту або зимувати», - каже Борейко. Проте, за його словами, два роки замало. За цей «періоду спокою» популяція тварин і птахів ще не встигла відновитися.

Замість полювання - мисливський туризм?

Мораторій на полювання у заповідниках і Національних парках, як каже голова харківської екологічної групи «Печеніги» Сергій Шапаренко, особливо «дратує» депутатів з Одеси.

«Про це свідчить склад ініціативної групи. Я вважаю, що їхня головна мета - відкрити для себе, перш за все, полювання в Дунайському заповіднику». На думку Шапаренка, для цього депутати вдалися до «юридичних хитрощів». «Вони назвали полювання «мисливським туризмом», - каже еколог. - Але в законі про туризм немає пояснень, чим цей туризм відрізняється від полювання».

Замість дикої природи маєтки багатіїв?

Екологи закликають Верховну Раду відхилити законопроект і залишити заповідники тваринам, а мисливців - дбати про свої місцеві мисливські угіддя, відновлювати там популяцію тварин і птахів.

«Мисливські угіддя - це 80 відсотків території. А заповідні зони лише чотири відсотки. Треба залишити ці останні шматки дикої природи, та не перетворювати країну на величезний тир», - каже Борейко.

Захисники природи також не виключають, що в разі ухвалення законопроекту про скасування заборони на полювання в деяких заповідних зонах України там з’являться маєтки багатіїв. Принаймні в останньому варіанті проекту закону така можливість прописана.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.