Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рінат Ахметов – надія української дипломатії

Політика 5186 переглядів

Опубліковано - 24.11.2011 11:17 | Всі новини | Версія для друку

Рінат Ахметов – надія української дипломатії
Рінат Ахметов – надія української дипломатії
Такого світ ще не бачив: міністри закордонних справ Польщі і Швеції їдуть розв’язувати дипломатичну кризу між Україною і ЄС на запрошення… олігарха. Подивитися футбол з Рінатом Ахметовим – новий формат дипломатії.

До України у середу з неофіційним візитом на запрошення донецького бізнесмена Ріната Ахметова приїхали міністри закордонних справ Польщі та Швеції Радослав Сікорський та Карл Більдт. Зустріч міністрів формально присвячена футболу. Міністри зголосилися відвідати донецький стадіон, аби у компанії українського мільярдера Ахметова переглянути футбольний матч Ліги чемпіонів «Шахтар» – «Порту».

У прес-службі футбольного клубу «Шахтар» Deutsche Welle повідомили, що візит неформальний. «Це особиста справа і бажання президента футбольного клуба, запрошувати тих чи інших осіб на футбольні матчі», - сказала у клубі. Прес-секретар Ріната Ахметова Олена Довженко зазначила у розмові з кореспондентом DW: «Міністрів закордонних справ Швеції та Польщі було запрошено відвідати матчі Ліги чемпіонів за участі ФК Шахтар. Запрошував особисто Рінат Ахметов».

«Ефективна контактна персона»

Як повідомляє Польська пресова агенція із посиланням на речника МЗС Польщі Марцина Босацького, серед тем, які підніматимуться під час розмови міністрів з Рінатом Ахметовим, зокрема, політична ситуація в Україні та перспективи європейської інтеграції.

«Вочевидь, будуть обговорюватися доля Тимошенко та подальші перспективи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В цьому плані, враховуючи вплив Ахметова в країні, він - ефективна контактна персона. Утім, це не дуже добрий сигнал для Януковича. Коли відносини на офіційному рівні заходять в глухий кут, тоді то і починається так звана «човникова дипломатія», - зазначив донецький оглядач Олександр Клюжев.

Ахметов замість Януковича

Політолог Сергій Донський також переконаний, що топ-темою буде блокування українського євроінтеграційного процесу. «Президент Янукович розуміє, що він небажаний гість у Брюсселі. Тай й там офіційно не хочуть зустрічатися з ним у Києві. Тож пішли на діалог таким неформальним способом», - прокоментував Deutsche Welle Донський. Він впевнений, що футбол вибрали саме для того, аби «зберегти обличчя» і вирішити всі політичні справи «завуальовано» . Поза тим інформації про те, що Віктор Янукович буде присутній на футбольному матчі у Донецьку немає.

Голова правління польсько-української фундації ПАУСІ Тарас Возняк вважає, що закордонні міністри приїхали до Ріната Ахметова, аби через бізнес спробувати натиснути на українське керівництво. «Світ пробує впливати на ще тверезих українців, аби в популярній формі їм пояснити, що очікує їхній бізнес, якщо Україна зверне з європейського шляху», - сказав Deutsche Welle представник польсько-української фундації.

Крик відчаю?

У Києві 19 грудня Євросоюз та Україна, як очікується, мають парафувати Угоду про асоціацію. Втім українська сторона не в змозі виконати умови, озвучені європейськими партнерами, переконаний польський оглядач Павел Казанецький. «Це останній крик душі європейських політиків, аби Україна не стала залежної від Росії. Бо ж як відомо, Німеччина і Франція не хочуть цієї угоди з Україною», - прокоментував Deutsche Welle Павел Казанецький.

За його словами, європейські політики, які свого часу ініціювали європейський проект «Східне партнерство», воліють бачити Україну в складі ЄС, а не в орбіті Росії, тому всіма способами намагаються вплинути на українського президента Віктора Януковича, який останнім часом «дивиться частіше в бік Росії». Для Польщі особливо важливо бачити Україну в Євросоюзі, наголошує польський експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.