Донецькі “рятувальники” вважають, що добивати хворих - це нормально |
Про це повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації з посиланням на прес-службу МНС України.
Згідно з повідомленням, у неділю, 27 листопада, о 18.30 до будівлі Управління Пенсійного фонду в Донецькій області прибули співробітники МНС, щоб демонтувати намет, згідно з постановою виконавчої служби. Намет був демонтований протягом 12 хвилин і відвезений до місця постійної дислокації. Співробітники міліції забезпечували правопорядок.
О 19.10 до лікарів звернулися пікетувальники з проханням надати медичну допомогу одному з учасників акції. В автомобілі швидкої допомоги, що чергував біля управління Пенсійного фонду, 70-річному чоловікові стали надавати допомогу.
В цей час пікетувальники оточили автомобіль швидкої допомоги та не давали йому виїхати з місця, де проводився пікет. Співробітникам міліції довелося організувати так званий «живий коридор», аби забезпечити транспортування людини. На жаль, в машині швидкої допомоги чоловік помер.
«70-річний мешканець Родинського Геннадій Іванович Конопльов 26 листопада звертався о 12.30 по допомогу до медиків, які чергували біля управління Пенсійного фонду, з приводу болю в грудях, про що було зроблено відповідний запис у журналі. Чоловікові поставили діагноз «ішемічна хвороба серця з ознаками стенокардії» і запропонували госпіталізацію. Від госпіталізації літня людина відмовилася», - сказано у повідомленні.
Як повідомлялося раніше, чорнобильці в Донецьку голодують з 15 листопада, вимагаючи виплати їм законні пенсії у повному обсязі. Вони погрожували самоспаленням, якщо силові структури застосують до них силу.
24 листопада вночі Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування біля будівлі обласного управління Пенсійного фонду через загрози теракту.
Станом на вчорашній день у наметовому містечку голодували 27 чорнобильців.
Учора ввечері протестуючі чорнобильці повідомили, що на територію наметового містечка раптово прийшли близько 30 співробітників міліції у формі. Вони, у свою чергу, запустили у всередину великого штабного намету «десь 10 молодиків, одягнених в цивільний одяг з баклажками води, які почали одразу поливати пічку (по центру намету стояла пічка-«буржуйка»), пішов дим».
«Ці молодики почали ламати внутрішні конструкції, які підтримують намет і одночасно ламати намет із-зовні. Це було явно сплановано», - зазначили очевидці.
«Разом з міліцією були і заступник начальника ГУ МВС України в Донецькій області Роман Романов, і начальник Донецького міського управління міліції Юрій Седнєв», - повідомив учасник акції, голова Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність» Микола Гончаров.
Після того, як штабний намет став наповнюватися димом, всі 27 голодуючих інвалідів-чорнобильців вийшли з неї, а одному з них стало зле, він знепритомнів, і його забрали в автомобіль швидкої допомоги.
Від “Аратти”: власне кажучи, пояснення прес-служби Донецької МНС фактично підтверджують брутальність дій їхніх співробітників стосовно голодуючих інвалідів-чорнобильців.
По-перше, демонтаж намету не повинен був відбуватися у темний час доби, з міркувань безпеки. По-друге, не можна демонтувати намет, в якому знаходяться люди і тим більше - труїти їх димом від пічки. По-третє, оскільки там знаходилися хворі інваліди, то, перед демонтажем, відповідно МНС, мало б забезпечити їхню евакуацію у медичні установи. По-четверте, виконання судового рішення мають здійснювати судові виконавці, а не МНС, яка не уповнеоважена для таких дій. По-п'яте, повторюємо, працівники міліції мали б одразу ж після настання тяжких наслідків від дій МНСників припинити їхні дії, зафіксувати місце події і свідків та виколикати криміналістів та слідчого прокуратури.
Якщо цього не було зроблено, то очевидно, що у лдіях посадових осіб, які "виконували" рішення суду є ознаки кримінального злочину.