Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA запустить ліфт у відкритий космос

Технології 6507 переглядів

Опубліковано - 30.11.2011 13:52 | Всі новини | Версія для друку

NASA запустить ліфт у відкритий космос
NASA запустить ліфт у відкритий космос
Космічне агентство NASA і космічний центр Джонсона за допомогою нанотрубок хочуть побудувати “космічний ліфт”, щоб полегшити дослідження космічного простору.

Як відомо, нанотрубки характеризуються високою жорсткістю, і тому матеріали на їх основі можуть витіснити більшість сучасних аероконструкціонних матеріалів.

За словами дослідників, композити на основі нанотрубок дозволять зменшити вагу сучасних космічних апаратів майже вдвічі.

"Космічний ліфт" представлятиме собою стрічку, один кінець якої приєднаний до поверхні Землі, а інший знаходиметься на орбіті в космосі (на висоті 100 000 км).

Гравітаційне тяжіння нижнього кінця стрічки компенсується силою, викликаною доцентровим прискоренням верхнього кінця. Таким чином стрічка постійно знаходиться в натягнутому стані.

Змінюючи довжину стрічки, можна досягати різних орбіт. Космічна капсула, що містить корисний вантаж, буде пересуватися уздовж стрічки.

Для початкового старту капсули буде потрібно зусилля, але, як тільки вона буде наближатися до кінця, її швидкість буде збільшуватися через доцентрове прискорення всієї системи.

На кінцевій станції, якщо це необхідно, капсула від'єднається від ліфта і вийде у відкритий космос.

Швидкість капсули при цьому буде становити 11 км/с. Цієї швидкості буде достатньо для того, щоб почати подорож до Марса та інших планет.

За словами науковців, вантажопідйомність ліфта може сягати 100 тонн, що дозволить будувати на орбіті великі колонії і орбітальні станції.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.