Розділяй і володарюй. Донецька влада “вирішила” проблему чорнобильців |
Про це повідомляє видання "Новости Донбасса" з посиланням на прес-службу Донецької ОДА.
За інформацією прес-служби, про це чорнобильці оголосили в неділю о 19:30.
У неділю ввечері до наметового містечка прибув голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький і провів переговори з ініціативною групою протестуючих.
Після закінчення переговорів голова та представники протестуючих оголосили прийняте рішення.
На даний момент демонтаж наметів здійснюється самими жителями наметового містечка, а також за допомогою комунальних служб міста.
У свою чергу губернатор гарантував виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 500 тисяч гривень для вирішення найбільш нагальних проблем. Додатково 500 тисяч виділяють міста і райони, а також будуть задіяні позабюджетні фонди.
Шишацький пообіцяв сприяти в наданні конкретної допомоги особливо нужденним.
"Ініціативна група заявила, що для них слово губернатора і принципи - важливіші за папери, тому вважала зайвим підписання меморандуму та інших документів", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляє "Новости Донбасса", представники ініціативної групи чорнобильців відмовляються коментувати результати переговорів з губернатором і демонтаж містечка.
"Це питання до губернатора", - заявив голова Донецької обласної організації "Чорнобиль - Єдність" Микола Гончаров. Він також припинив голодування.
За словами чорнобильців, їм не погрожували і вони вирішили припинити голодування в обмін на отримання пенсій в повному обсязі за два місяці.
Разом з тим, не всі чорнобильці вирішили припинити голодування - близько 10 людей залишаються на ніч біля будівлі ПФУ.
Водночас як повідомив УНІАН керівник Донецької облорганізації партії "Громадянська позиція" Олександр Гевелій, на даний час у Донецьку добровільно згорнуті всі намети, крім одного великого, що належить народному депутату Анатолію Гриценку.
Гевелій сказав, що на його запитання про те, що відбувається і чому демонтуються намети, "одні з найбільш ініціативних раніше учасників акції відповіли, що вони втомилися боротися і зараз не відчувають підтримки з боку регіонів і з боку своїх громадян".
Гевелій також зазначив, що частина ініціативної групи, осіб 6-7, серед яких і інвалід-чорнобилець Володимир Деркач, висловили незгоду з прийнятим рішенням і заявили про те, що вони "не продаються, а продовжують акцію протесту, домагаючись пенсійних виплат не тільки для учасників голодування, а й для всіх чернобильців в Україні".
Як повідомлялося, голодуючим чорнобильцям місцева влада пропонували згорнути акцію протесту в обмін на повну компенсацію пенсійних виплат за листопад-грудень поточного року.
У Донецьку з вечора 14 листопада тривало голодування чорнобильців. Вони вимагали здійснювати їм пенсійні виплати відповідно до рішень судів.