Юпітер “зруйнував” себе зсередини |
Найбільша планета Сонячної системи (її маса більш, ніж удвічі перевищує показники всіх інших разом узятих) зруйнувала частину свого центрального ядра.
Винуватцями цього стали водень і гелій, які, власне, і зробили Юпітер газовим гігантом, які були залучені силою тяжіння його ядра.
Відкриття припускає, що найбільш масивні екзопланети не мають ядер взагалі.
Хоч Юпітер і називають газовим гігантом, проте науковці нагадують, що величезний тиск з боку сили тяжіння Юпітера стискає більшу частину його водню в металеву рідину, яка проводить електрику.
Планетологи Х'ю Уїлсон і Буркхард Міліцер з CU (США) виконали квантово-механічні розрахунки, щоб з'ясувати, що відбувається, коли оксид магнію (MgO) - ключовий компонент кам'янистої частини ядра Юпітера занурюється в воднево-гелієву рідину.
Температура там становить близько 16 тисяч К (гарячіше, ніж поверхня Сонця), а тиск наближається до 40 мільйонів атмосфер. Зрозуміло, такі умови не зможе відтворити жоден експеримент.
За розрахунками, MgO повинен активно розчинятися. Втім, швидкість ерозії кам'янистої частини ядра залишилася нез'ясованою. Повинен танути і лід, що входить до складу ядра.