Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рахункова палата впіймала Міносвіти на відмиванні мільйонів народних грошиків

Скандал 4767 переглядів

Опубліковано - 26.12.2011 17:13 | Всі новини | Версія для друку

Рахункова палата впіймала Міносвіти на відмиванні мільйонів народних грошиків
Рахункова палата впіймала Міносвіти на відмиванні мільйонів народних грошиків
У 2010-2011 роках Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України неефективно витрачало кошти, виділені на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками.

Про це повідомила прес-служба Рахункової палати.

Рахункова палата (РП) провела аудит ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2010-2011 роках. Так, за даними відомства, за 2 останні роки Міносвіти неефективно використало 6,9 млн. грн, оскільки видавництва, які виготовляли підручники, закуповували папір за цінами, вищими за ринкові на 30%-40%.

«Державне замовлення на виготовлення і доставку підручників, яке затверджується практично наприкінці бюджетного року, є формальним і не виконує функцій державного регулювання цієї сфери та фактично не впливає на випуск навчальної літератури.При технології виготовлення підручників до п’яти місяців, постійною є практика спрямування коштів на цю мету за два-три місяці до початку навчального року», - зауважують у РП.

Окрім того, у відомстві наголошують на непрозорості тендеру з надання поліграфічних послуг, коли переможець ТОВ "Побутелектротехніка" виявилося фактично посередником, а не виконавцем замовлення. «Міносвіти не перевірив виробничі потужності переможця тендерних процедур з надання поліграфічних послуг. Тому після випуску 10 найменувань підручників на рахунку підприємства залишилося від 66% до 84% отриманих коштів, що призвело до додаткових витрат з бюджету 5,9 млн. гривень», - ідеться в заяві.

Непрозорою у відомстві вважають і процедуру конкурсного відбору підручників та ухвалення рішень про їх видання. «Випуск 24 підручників, які не подавалися на конкурсабо не стали в ньому переможцями, відбувся з порушенням чинного законодавства. На нього використано 30,9 млн. гривень. Водночас у 2010 році не видано 20 найменувань підручників-переможців і 50 – у 2011-му», повідомили в РП.

У прес-службі Рахункової палати підкреслили, що якби гроші використовувалися ефективно, вдалося б виготовити на чверть більше книжок.

Як повідомлялося раніше, міністар освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що, на підручники для учнів 1-2 класів наступного року в проекті бюджету закладено 215 млн. гривень.

Нагадаємо також, що у квітні 2011 року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту оголосило про розробку єдиного електронного шкільного підручника.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.