Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Коли чекати другого Майдану?

За право людини 4609 переглядів

Опубліковано - 28.12.2011 15:19 | Всі новини | Версія для друку

Коли чекати другого Майдану?
Коли чекати другого Майдану?
2011-й став роком посилення протестів, а наступний може виявитися роком соціального вибуху.

На цьому сходяться соціологи та політики. Навіть у провладних силах визнають, що українці мають підстави виходити на мітинги.

Частка загальноукраїнських протестних кампаній соціального спрямування протягом нинішнього року зросла до 62 відсотків, а торік їх було близько половини. При цьому зростає кількість протестів, які одночасно висувають як політичні, так і соціально-економічні вимоги. Таким є результат моніторингу проведеного Центром дослідження суспільства в рамках ініціативи «За мирний протест!» Підрахунки свідчать про те, що ситуація в країні є вибухонебезпечною, зазначив керівник ініціативи Володимир Чемерис.

«Мені здається, що Україна на порозі соціальної революції», – підкреслив Чемерис.

Зниження якості життя – неодмінна складова періоду реформ, переконує заступник голови фракції Партії регіонів Володимир Рибак.

«Віктор Янукович почав реформувати все суспільство за всіма напрямками. Але немає жодної держави, де реформи проходили б плавно і все відразу ставало би краще. 2012 року люди також страйкуватимуть – їх підійматимуть на це політики», – прогнозує Рибак.

Мітингів лише побільшає, оскільки 2012 – рік парламентських виборів, додав Володимир Рибак.

Змінювати системи, а не «сантехніка»

Зростання кількості протестів очікують і в опозиції. У Коаліції учасників помаранчевої революції вважають, що влада й надалі використовуватиме силові методи проти учасників вуличних акцій, що може призвести до виникнення протистояння. А заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Андрій Шкіль припустив, що подібні наслідки може мати спроба Партії регіонів законсервувати себе у владі.


«Протестів у 2012 році буде більше, ніж у попередні роки. Буде пік, якщо влада наважаться сфальшувати вибори до парламенту. Суспільство у будь - якому випадку приходить до розуміння, що треба змінювати системи , а не «сантехніка». Тому наступного року буде спроба змінити систему через парламентські вибори. Якщо це не вийде, тоді буде змінюватися система через позавиборчі процеси», – заявив Шкіль.

Активність партій у протестах залишається невисокою – дослідження

Утім, голова правління Центру дослідження суспільства Інна Совсун зазначила, що за результатами моніторингу, активність партій у соціально-економічних протестах хоч і зростає, але залишається невисокою. За її словами, помітнішу роль починають відігравати громадські організації.

«Є спрощене уявлення, що зміна режиму відбувається, коли з’являється соціальний запит. Але, насправді, для того, щоб відбувся масований протест, першочергово важливим елементом є суспільна інфраструктура. Ми бачимо, що зараз вона формується. Те, що укрупнюються, об’єднуються різні організації в коаліції – це ознака розвитку інституційного громадянського суспільства – те, чого ми не спостерігали у 2004-05 роках», – зазначила Совсун.

Крім того, за словами Інни Совсун, 2011 року характер протестів став більш мирним, порівняно із попереднім роком. А причиною порушень громадського порядку ставали здебільшого безпідставні судові та позасудові кроки влади, спрямовані на обмеження права громадян на мирні зібрання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.